Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  16. červen 2010

Astronomický snímek dne (APOD) - 16. červen 2010

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

APOD má dnes 15 let

Uznání a copyright: Omluva: Vermeerovu Astronomovi a zeměměřiči; Repixelace obrazu: Rob Stevenson

Vítáme vás do patnáctého roku Astronomických snímků dne! Možná, že pro někoho je APOD stále na webu zdrojem konzistence. Stejně jako celých 15 let výběru snímků, psaní textu a editování webových stránek APODu občas pracovitý Robert Nemiroff (vlevo) a často houževnatý Jerry Bonnell (vpravo) jsou na obrázku nahoře a chystají další neotřelý snímek z našeho vesmíru. Ačkoliv se obrázek nahoře může zdát podobný rozmarnému Vermeerovu kompozitnímu obrázku z pátého výročí APODu, tak bystré oko postřehne, že letos byl digitálně repixelován s použitím mnoha z více než 5000 snímků APODu, které se během doby APODu objevily. (Dokážete najít některé pozoruhodné snímky APODu?) My z APODu bychom rádi zase jednou upřímně poděkovali vám čtenářům za trvalý zájem, podporu a mnoho laskavých sdělení.

Štítky: Apod, Anniversary, Fifteen years old, Mouse over


27. vesmírný týden 2020

27. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 29. 6. do 5. 7. 2020. Měsíc bude v úplňku. Planety uvidíme nejlépe v druhé polovině noci a ráno, Venuše je vidět i na denní obloze. Pokračuje sezóna NLC. Raketa Vega s českým dispenzerem má poslední šanci v tomto startovním okně. SpaceX má v plánu dva starty ze dvou ramp na mysu Canaveral. Čínská navigační síť Beidou je kompletní. Před 250 lety proletěla velmi blízko Zemi Lexellova kometa.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

přelet ISS přes Slunce

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2020 obdržel snímek „Přelet ISS přes Slunce“, jehož autorem je Libor Hašpl     Mezinárodní kosmická stanice (ISS) se stala vlastně už běžnou součástí našeho života. Tu a tam nám jako jasná, mnohdy opravdu jasná tečka přelétá

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Ranní NLC _1

Canon EOS 5D Mark II,f/4.0, čas: 8.0 sec, ISO:400

Další informace »