Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  19. červenec 2016

Astronomický snímek dne (APOD) - 19. červenec 2016

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Vybarvujte Vesmír

Uznání: Unknown

Nebylo by skvělé vybarvit si vesmír? Pokud si myslíte, že ano, tak vezměte za vděk touto slavnou astronomickou ilustrací. Vy, vaši přátelé, rodiče, nebo děti si ji mohou vytisknout a vybarvit, nebo dokonce vybarvovat digitálně. Při vybarvování může být pro vás zajímavé vědět, že přestože se tato ilustrace v minulých 100 letech objevila na mnoha místech, tak umělec, který ji vytvořil znám není. Kromě toho toto dílo nemá žádné jméno, můžete navrhnout něco vhodného? Ilustrace se poprvé objevila roku 1888 v knize od Camille Flammariona a je často používána, aby ukázala, že současné představy lidstva jsou určeny k nahrazení lepšími pravdami.

Štítky: Vesmír, Rytina, History


25. vesmírný týden 2024

25. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 17. 6. do 23. 6. 2024. Měsíc bude v úplňku. Planety můžeme pozorovat pouze nízko na ranní obloze, nejvýše je Saturn a Mars. Aktivita Slunce je nižší, ale nová oblast se skvrnami to může rychle změnit. Pozorovatelé úkazů na obloze si všimli nočních svítících oblak i halových jevů. Starliner pokračuje v misi u ISS a očekáváme jeho přistání. Před dvaceti lety se začala psát historie soukromé kosmonautiky, když miniraketoplán SpaceShipOne dokázal dvakrát překonat výškovou hranici 100 km a tím otevřel dveře do kosmu i pro soukromé společnosti a turisty.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

C/2021 S3 PanSTARRS

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2024 obdržel snímek „C/2021 S3 PanSTARRS“, jehož autorem je Miloš Gnida   Dnešní vítězný snímek soutěže Česká astrofotografie měsíce, který pořídil astrofotograf Miloš Gnida, nám přináší pohled hned na několik astronomických objektů. Jednak,

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

NLC

Další informace »