Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  26. listopad 2017

Astronomický snímek dne (APOD) - 26. listopad 2017

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Náš příběh v jedné minutě

Uznání a copyright videa: MelodySheep, Symphony of Science, John Boswell; Music Credit: Our Story

Máte minutu, abyste se mohli podívat na celý příběh lidské existence? Toto vzrušující video dohromady spojuje četné videozáběry ve snaze v krátkosti shrnout naši historii. A podbarvuje to hudbou. Umělecká animace od začátku do konce krátce popisuje velký třesk, cestu raným vesmírem, vznik pozemského Měsíce, vznik vícebuněčných organizmů a rostlin, nástup plazů a dinosaurů, zničující pád meteoru, nástup savců a lidí a konečně nástup moderní civilizace. Minutový film končí přeletem moderního mrakodrapu a člověka na vrcholu zasněžené hory.

Štítky: Vesmír, Lidstvo, History


30. vesmírný týden 2024

30. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 22. 7. do 28. 7. 2024. Měsíc po úplňku je vidět především v druhé polovině noci a dopoledne. Planety jsou nejlépe vidět ráno a Saturn už od půlnoci. Zlepšuje se už i viditelnost Marsu s Jupiterem. Aktivita Slunce je na střední úrovni. Po večerních přeletech ISS tu máme její přelety přes Slunce a Měsíc. Sledujeme dění kolem návratu Falconů do služby i kolem lodi Starliner. Uplynulo 105 let od narození významného českého astronoma Luboše Perka, který zemřel teprve nedávno ve věku 101 let.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Oblouk polární záře nad Mikulovem a Svatým kopečkem

Titul Česká astrofotografie měsíce za červen 2024 obdržel snímek „Oblouk polární záře nad Mikulovem a Svatým kopečkem“, jehož autorem je Vlastimil Vojáček.     Polární záře. Kdo by ji neznal. Byť třeba jen ze slavné divadelní hry Divadla Járy Cimrmana „Dobytí severního

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Východ Měsíce

Fotoaparát Nikon COOLPIX B500

Další informace »