Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  31. prosinec 1999

Astronomický snímek dne (APOD) - 31. prosinec 1999

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Milenium, které objevilo Zemi

Uznání: Apollo 8 Crew, NASA

Když začalo začalo druhé tisíciletí, lidé všeobecně věděli, že je people generally knew that the Země kulatá, ale jen málo z nich dohlédlo za svou vesnici. Jak tisícíletí postupovalo, lidé mapovali kontinenty, obepluli zeměkouli a určili složení Země. Země začalo jako střed všehomíra, ale pak se stala planetou umístěnou ve Sluneční soustavě, která byla umístěna do naší Galaxie, jež byla umístěna do Místní skupiny galaxií, a ta byla umístěna do rozpínání tak velkého, že je nazýváme Vesmírem. Jak končí tisíciletí číslo dvě, tak lidé všeobecně ví, jak vypadá Země z dálky a též že veškeré lidstvo je připoutáno k povrchu tohoto křehkého a vodnatého globu.

Štítky: Země, Druhé tisíciletí, Y2K


30. vesmírný týden 2025

30. vesmírný týden 2025

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 21. 7. do 27. 7. 2025. Měsíc projde novem a je vidět nad ránem a o víkendu bude nízko na večerní obloze. Mars je velmi nízko na večerní obloze, ráno kromě Saturnu a Venuše začne být vidět i Jupiter. Aktivita Slunce je nízká. Vrátila se posádka soukromé mise Axiom-4 z ISS. Na čínskou stanici Tiangong přiletěla zásobovací loď Tianzhou-9. Před 145 lety se narodil významný československý astronom a politik Milan Rastislav Štefánik. Před 30 lety byla objevena kometa Hale-Bopp.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Hmlovina Rozeta (detailný záber v palete farieb SHO)

Titul Česká astrofotografie měsíce za červen 2025 obdržel snímek „Hmlovina Rozeta“, jehož autorem je astrofotograf Tomáš Dobrovodský Pohledy do nebe jsou téměř vždy úžasným zážitkem. Úžasným o to více, že kromě významu vědeckého nám mohou způsobit často i estetický či emocionální šok. A co teprve

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Konjunkce

Další informace »