Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  31. prosinec 1999

Astronomický snímek dne (APOD) - 31. prosinec 1999

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Milenium, které objevilo Zemi

Uznání: Apollo 8 Crew, NASA

Když začalo začalo druhé tisíciletí, lidé všeobecně věděli, že je people generally knew that the Země kulatá, ale jen málo z nich dohlédlo za svou vesnici. Jak tisícíletí postupovalo, lidé mapovali kontinenty, obepluli zeměkouli a určili složení Země. Země začalo jako střed všehomíra, ale pak se stala planetou umístěnou ve Sluneční soustavě, která byla umístěna do naší Galaxie, jež byla umístěna do Místní skupiny galaxií, a ta byla umístěna do rozpínání tak velkého, že je nazýváme Vesmírem. Jak končí tisíciletí číslo dvě, tak lidé všeobecně ví, jak vypadá Země z dálky a též že veškeré lidstvo je připoutáno k povrchu tohoto křehkého a vodnatého globu.

Štítky: Země, Druhé tisíciletí, Y2K


19. vesmírný týden 2024

19. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 6. 5. do 12. 5. 2024. Měsíc bude v novu a čeká nás extrémně mladý srpek na večerní obloze. Slunce je hodně aktivní, nastaly silné erupce. Oblohu ozdobila slabá polární záře a nečekaně s ní se objevil i deorbitující horní stupeň Falconu 9. Planety jsou v tomto týdnu velmi obtížně viditelné. Pozorovat můžeme několik slabších komet. Na ranní obloze létají éta Aquaridy. K odvrácené straně Měsíce se vydala čínská sonda Chang’e 6 a na čínské orbitální stanici Tiangong se vyměnily tříčlenné posádky. Před 60 lety se narodil český astronom a popularizátor Václav Knoll. Před 15 lety proběhla poslední oprava vesmírného dalekohledu HST.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ic2087

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2024 obdržel snímek „IC 2087“, jehož autorem je Zdeněk Vojč     Souhvězdí Býka je plné zajímavých astronomických objektů. Tedy fakticky ne toto souhvězdí, ale oblast vesmíru, kterou nám na naší obloze souhvězdí Býka vymezuje. Najdeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

panorama, čas 10s, clona F3,5, ISO 400

Další informace »