Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Česká astrofotografie měsíce  >  2008  >  Březen  >  Otvorená hviezdokopa M44

Česká astrofotografie měsíce - Březen 2008

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Otvorená hviezdokopa M44

Uznání a copyright: Ing. Peter Delinčák, vek autora:

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Slovensko, Čadca, obez Zákopčie

Datum pořízení: 7.3.2008 od 19:40 SEČ

Optika: optika: Canon EF 300 F4 L USM + Canon 350D

Zpracování: Postup spracovania: od kazdeho jednotliveho nafoteneho snimku v RAW som po konverzii do DNG odpocital dark frame a upravil pomocou Flat frame v programe SubRaw. Potom som všetkych 32 snimkov zpriemeroval v Registaxe. Výsledný obrázok som upravil vo Photoshop-e zmenou základných svetelných kriviek.

Postup: expozicia: 32x4min => celkový exp. čas cez 2 hodiny; ISO 400

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


20. vesmírný týden 2021

20. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 17. 5. do 23. 5. 2021. Měsíc bude v první čtvrti. Večer je velmi nízko nad severozápadem Venuše a výše slábnoucí Merkur, který bude v pondělí v maximální elongaci. Nejvýše je večer Mars. Ráno jsou nad jihovýchodem Saturn a Jupiter. Aktivita Slunce je mírně zvýšená. Sledujeme průlet komety T2 Palomar kolem hvězdokupy M3. Čína zaznamenala na Marsu úspěšné dosednutí přistávacího modulu mise Tianwen-1. Kromě pravidelných startů družic Starlink můžeme zaznamenat také chystanou zásobovací misi k čínské orbitální stanici. Před šedesáti roky proletěla kolem Venuše jako mrtvé těleso sonda Veněra 1. Šlo o první průlet kolem jiné planety.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Rossete HST

Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2021 obdržel snímek   „Rosetta HST“, jehož autorem je Peter Jurista ze Slovenska     Dubnové kolo soutěže „Česká astrofotografie měsíce“ je za námi. A my tu máme další její vítěznou fotografii. Čeká nás tedy snímek mlhoviny

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Srpek měsíce

Srpek měsíce starý zhruba 3 dny.

Další informace »