Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Česká astrofotografie měsíce  >  2008  >  Červen  >  část Řasové mlhoviny

Česká astrofotografie měsíce - Červen 2008

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

část Řasové mlhoviny

Uznání a copyright: Alexander Kupčo

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Říčany u Prahy

Datum pořízení: 9./10.6.2008, 23:20-02:45 SELC

Optika: dalekohled Stellarvue SV80S (80/480mm), reduktor/rovnac pole TeleVue-0.8x, Montaz: Losmandy G8, pointace pres dalekohled Stellarvue AT1010 (80/480mm) a pointacni kameru StarShootGuider od firmy Orion Snimek porizen CCD kamerou Atik 16-IC pres Baader 7nm Halfa filtr.

Zpracování: registrace a slozeni snimku a mozaiky bylo provedeno vlastnim softwarem. Odecten pouze vycitaci sum kamery a hot pixely. Vysledny vzhled snimku pak upraven v PixInsight LE pouze zmenou svetelne krivky tak, aby vylezly i slabsi partie mlhoviny.

Postup: Jedna se o mozaiku ze dvou snimku, kazdy po 90 minutach (6 snimku po 15ti minutach).

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


20. vesmírný týden 2021

20. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 17. 5. do 23. 5. 2021. Měsíc bude v první čtvrti. Večer je velmi nízko nad severozápadem Venuše a výše slábnoucí Merkur, který bude v pondělí v maximální elongaci. Nejvýše je večer Mars. Ráno jsou nad jihovýchodem Saturn a Jupiter. Aktivita Slunce je mírně zvýšená. Sledujeme průlet komety T2 Palomar kolem hvězdokupy M3. Čína zaznamenala na Marsu úspěšné dosednutí přistávacího modulu mise Tianwen-1. Kromě pravidelných startů družic Starlink můžeme zaznamenat také chystanou zásobovací misi k čínské orbitální stanici. Před šedesáti roky proletěla kolem Venuše jako mrtvé těleso sonda Veněra 1. Šlo o první průlet kolem jiné planety.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Rossete HST

Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2021 obdržel snímek   „Rosetta HST“, jehož autorem je Peter Jurista ze Slovenska     Dubnové kolo soutěže „Česká astrofotografie měsíce“ je za námi. A my tu máme další její vítěznou fotografii. Čeká nás tedy snímek mlhoviny

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

M57 Prstenec

Další informace »