Česká astrofotografie měsíce - Prosinec 2008

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

IC 405

Uznání a copyright: Ladislav Spejchlík

Popis: Podmínky: jasno, bezvětří

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Kovánec u Mladé Boleslavi

Datum pořízení: 23.10., 4.11. 2008 22:00 hod

Optika: Optika: Newton 200/800, korigovaný Paracorrem. CCD: CCD QHY8 Montáž: EQ6 Sky Scan, TG Guider.

Zpracování: ostup zpracování:FIT snímky - korekce BIAS, flatfield, interpolace do RGB, vyseparovaný R kanál, TIFF snímky zregistrovány. Upraveny křivky. Fotografováno bylo v opravdu klidných nocích, aby byl výsledek co nejlepší.

Postup: Expozice: 18x20min, filtr ASTRONOMIK H-alfa 13nm.

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


20. vesmírný týden 2021

20. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 17. 5. do 23. 5. 2021. Měsíc bude v první čtvrti. Večer je velmi nízko nad severozápadem Venuše a výše slábnoucí Merkur, který bude v pondělí v maximální elongaci. Nejvýše je večer Mars. Ráno jsou nad jihovýchodem Saturn a Jupiter. Aktivita Slunce je mírně zvýšená. Sledujeme průlet komety T2 Palomar kolem hvězdokupy M3. Čína zaznamenala na Marsu úspěšné dosednutí přistávacího modulu mise Tianwen-1. Kromě pravidelných startů družic Starlink můžeme zaznamenat také chystanou zásobovací misi k čínské orbitální stanici. Před šedesáti roky proletěla kolem Venuše jako mrtvé těleso sonda Veněra 1. Šlo o první průlet kolem jiné planety.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Rossete HST

Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2021 obdržel snímek   „Rosetta HST“, jehož autorem je Peter Jurista ze Slovenska     Dubnové kolo soutěže „Česká astrofotografie měsíce“ je za námi. A my tu máme další její vítěznou fotografii. Čeká nás tedy snímek mlhoviny

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

M57 Prstenec

Další informace »