Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  100 let české astronomie

100 let české astronomie

Zveme veřejnost u příležitosti 100. výročí vzniku ČR na přednášku do Oblastního muzea v Chomutově na téma - 100 let české astronomie.

Místo konání akce: Chomutov
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 18.10.2018 od 17:00 do 19:00

V těchto dnes si na mnoha místech v ČR připomínáme vznik našeho státu. Dějiny české astronomie jsou nerozlučně spojeny se vznikem naší republiky. Mezi předními osobnostmi, které se zasloužily o vznik Československa, byl i slovenský politik, generál francouzské armády a astronom Milan Rastislav Štefánik. Ve Francii se mimo jiné zabýval astronomií a organizoval několik astronomických expedic...

Přednáška spojená s prezentací proběhne v přednáškovém sále Jiřího Popela z Lobkowicz Palackého ul. 86 v Chomutovském muzeu (vlevo od Hvězdářské věže). Přijďte se seznámit s úžasnou historií a osobnostmi české astronomie. Vstup zdarma.


Jaroslav Landa DiS
Astronomická společnost Chomutov
http://www.astro21.cz
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Milan Rastislav Štefánik


3. vesmírný týden 2019

3. vesmírný týden 2019

Přehled událostí na obloze od 14. 1. do 20. 1. 2019. Měsíc bude dorůstat k úplňku. Blíží se úplné zatmění v noci na pondělí 21. ledna. Večer je vidět Mars, ráno se k sobě blíží Venuše a Jupiter. Chang’e 4 a Yutu 2 fungují a zažijí první měsíční noc. Seismometr SEIS sondy InSight se připravuje na měření. Sonda New Horizons opět posílá data. Síť Iridium-NEXT je hotova. Před 50 lety byl objeven první optický protějšek pulsaru, a to ve známé Krabí mlhovině.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Venuše

Titul Česká astrofotografie měsíce za prosinec 2018 obdržel snímek „Venuše“, jehož autorem je Jan Klečka     Venuše. Ano, tak ji známe my. Ale známe ji? Pro někoho římská bohyně lásky a krásy. Pro někoho prehistorická figurka z oblasti Pavlovických vrchů na Moravě,

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Zimní rudí skřítci nad jaderským mořem

Další informace »