Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  100 let české astronomie

100 let české astronomie

Zveme veřejnost u příležitosti 100. výročí vzniku ČR na přednášku do Oblastního muzea v Chomutově na téma - 100 let české astronomie.

Místo konání akce: Chomutov
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 18.10.2018 od 17:00 do 19:00

V těchto dnes si na mnoha místech v ČR připomínáme vznik našeho státu. Dějiny české astronomie jsou nerozlučně spojeny se vznikem naší republiky. Mezi předními osobnostmi, které se zasloužily o vznik Československa, byl i slovenský politik, generál francouzské armády a astronom Milan Rastislav Štefánik. Ve Francii se mimo jiné zabýval astronomií a organizoval několik astronomických expedic...

Přednáška spojená s prezentací proběhne v přednáškovém sále Jiřího Popela z Lobkowicz Palackého ul. 86 v Chomutovském muzeu (vlevo od Hvězdářské věže). Přijďte se seznámit s úžasnou historií a osobnostmi české astronomie. Vstup zdarma.


Jaroslav Landa DiS
Astronomická společnost Chomutov
http://www.astro21.cz
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Milan Rastislav Štefánik


47. vesmírný týden 2018

47. vesmírný týden 2018

Přehled událostí na obloze od 19. 11. do 25. 11. 2018. Měsíc bude v úplňku. Večer je vidět Saturn a Mars. Na ranní obloze je nepřehlédnutelným objektem Venuše. Ráno máme ještě možnost vidět amatérsky objevenou kometu C/2018 V1 (Machholz-Iwamoto-Fujikawa). Mezinárodní vesmírná stanice přivítá dvě nákladní kosmické lodě. Očekáváme třetí let téhož prvního stupně rakety Falcon 9. Ve Valašském Meziříčí proběhne tradiční kosmonautický seminář. Před 20 roky byl vynesen první modul stanice ISS, Zarja.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

IC1805

Titul Česká astrofotografie měsíce za říjen 2018 obdržel snímek „IC 1805“, jehož autorem je Jan Klečka   Kdysi, v dávném šerosvitu lidské či snad dokonce helénské heroické doby, vládla v daleké Etiopii, spolu se svým manželem králem Kéfeem, královna Kassiopeia. Údajně trochu chlubivá,

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Venuše vychází nad obzor

Další informace »