Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Artemis: ze Země (znovu) na Měsíc

Artemis: ze Země (znovu) na Měsíc

Artemis: ze Země (znovu) na Měsíc, aneb kdy se dočkáme dalšího „malého kroku pro člověka“?

Místo konání akce: Hvězdárna a planetárium Jindřichův Hradec
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 16.03.2024 od 18:30

Přednáší Ing. Tomáš Přibyl

Je to už více než padesát let, co se lidé naposledy prošli po Měsíci. Nyní se chystají na návrat – a to ve velkém stylu. Unikátní techniku pro trvalý návrat člověka na Měsíc vyvíjí nezávisle na sobě Spojené státy i Čína. Jaký mají „letový řád“? Jak budou vypadat jejich rakety, lodě, skafandry? A kdy se dočkáme dalšího „malého kroku pro člověka“? Tisíce otázek, tisíce odpovědí.

https://www.planetariumjh.cz/aktualne/artemis-ze-zeme-znovu-na-mesic-i61.html
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška 


16. vesmírný týden 2024

16. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 15. 4. do 21. 4. 2024. Měsíc bude v první čtvrti. Rozloučili jsme se s kometou 12P/Pons-Brooks. Z Ameriky dorazily zprávy i fotografie o úspěšném pozorování úplného zatmění Slunce i dvou komet během tohoto úkazu. Aktivita Slunce se konečně opět zvýšila. Proběhl také poslední start velké rakety Delta IV Heavy. SpaceX si připsala rekord v podobě dvacátého přistání prvního stupně Falconu 9. Před deseti roky ukončila dopadem na Měsíc svou misi sonda LADEE zkoumající prach v těsné blízkosti nad povrchem Měsíce.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ic2087

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2024 obdržel snímek „IC 2087“, jehož autorem je Zdeněk Vojč     Souhvězdí Býka je plné zajímavých astronomických objektů. Tedy fakticky ne toto souhvězdí, ale oblast vesmíru, kterou nám na naší obloze souhvězdí Býka vymezuje. Najdeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

!

Další informace »