Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Astronomické praktikum

Astronomické praktikum

Astronomická společnost Chomutov pořádá 6. ročník Astronomického praktika – pozorování noční oblohy pomocí astronomických dalekohledů.

Místo konání akce: Chomutov
Typ akce: Pozorování
Termín konání akce: 27.05.2023 od 20:00 do 23:55

Astronomická společnost Chomutov zve majitele všech typů dalekohledů na 6. ročník Astronomického praktika – pozorování noční oblohy pomocí astronomických dalekohledů. Můžete si přinést i svůj vlastní dalekohled a můžete pozorovat spolu s námi. Nezapomeňte si vzít: Teplé oblečení, vhodnou obuv, fotoaparát, foto stativ atd.
Akci realizujeme na hvězdárně Prof. Dr. F. J. Gerstnera v Chomutově. (Lipská ul. naproti kostelu Sv. Barbory - louka u bývalého kina Oko). Některé aktivity (pozorování noční oblohy) lze realizovat pouze za příznivého počasí. Těšíme se na setkání s Vámi. Vstup zdarma.

Jaroslav Landa DiS.
Astronomická společnost Chomutov
https://www.astro21.cz
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Astronomické praktikum


9. vesmírný týden 2024

9. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 26. 2. do 3. 3. 2024. Měsíc po úplňku bude zářit v druhé polovině noci a ráno, kde se přiblíží k hvězdě Antares. Na večerní obloze je vidět Jupiter a Uran. Aktivita Slunce je stále vysoká a na povrchu je velká skvrna. Soukromý přistávací modul Nova-C Odysseus dosedl na povrch Měsíce zřejmě na boku, ale stále vysílá. Z oběžné dráhy se vrátilo pouzdro soukromé společnosti Varda Space. Proběhlo další, devatenácté přistání stupně Falconu 9. Uplynulo 20 let od startu mise Rosetta-Philae ke kometě 67P a v létě to bude 10 let od jejího příletu k ní.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

NGC2359 Thorova helma

Titul Česká astrofotografie měsíce za leden 2024 obdržel snímek „NGC 2359 - Thorova helma“, jehož autorem je Roman Hujer   Jméno Thor nalezneme zejména v mytologii severských národů, například Germánů či Vikingů. Jeho otcem byl Odin, jeden z bohů zde nejvyšších. Je bohem

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

skvrna 3590

Newton 114/500/modifik.Dobson, 1/10000 s, ISO 3200.

Další informace »