Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Astronomické praktikum

Astronomické praktikum

Astronomická společnost Chomutov pořádá 6. ročník Astronomického praktika – pozorování noční oblohy pomocí astronomických dalekohledů.

Místo konání akce: Chomutov
Typ akce: Pozorování
Termín konání akce: 27.05.2023 od 20:00 do 23:55

Astronomická společnost Chomutov zve majitele všech typů dalekohledů na 6. ročník Astronomického praktika – pozorování noční oblohy pomocí astronomických dalekohledů. Můžete si přinést i svůj vlastní dalekohled a můžete pozorovat spolu s námi. Nezapomeňte si vzít: Teplé oblečení, vhodnou obuv, fotoaparát, foto stativ atd.
Akci realizujeme na hvězdárně Prof. Dr. F. J. Gerstnera v Chomutově. (Lipská ul. naproti kostelu Sv. Barbory - louka u bývalého kina Oko). Některé aktivity (pozorování noční oblohy) lze realizovat pouze za příznivého počasí. Těšíme se na setkání s Vámi. Vstup zdarma.

Jaroslav Landa DiS.
Astronomická společnost Chomutov
https://www.astro21.cz
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Astronomické praktikum


22. vesmírný týden 2023

22. vesmírný týden 2023

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 29. 5. do 4. 6. 2023. Měsíc mění fázi od čtvrti k úplňku. Mars projde zdánlivě přes hvězdokupu Jesličky. Aktivita Slunce je pořád vysoká a viděli jsme řadu zajímavých úkazů. Na ISS je druhá návštěvnická soukromá mise Axiom-2 a dorazila nákladní loď Progress MS-23. Proběhl další test miniraketoplánu VSS Unity. Před 20 lety se k Marsu vydala evropská sonda Mars Express a před 40 lety k Venuši Veněra 15.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Kometa C/2022 E3 ZTF v souhvězdí Býka

Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2023 získal snímek „Kometa C/2022 E3 ZTF v souhvězdí Býka“, jehož autorem je Jiří Soukup     Vítězným snímkem dubnového kola soutěže Česká astrofotografie měsíce jsme se přenesli do vesmírného prachu. A to nejen toho k Zemi

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Slnko

Vybavenie: EQ5Pro, GSO Newton astrograf 150/600, Baader Astro Foil, APS auto Teleplus 2x telekonverter, Canon 60D, FHC BT autofocuser. Software: PIPP, AutoStakkert (25%), Adobe photoshop, Giotto. 456x1/8000 ISO800.

Další informace »