Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Astronomické praktikum – teorie

Astronomické praktikum – teorie

Astronomické praktikum – teorie. Astronomická společnost Chomutov zve veřejnost na setkání zájemců o astronomickou techniku a pozorování noční oblohy.

Místo konání akce: Chomutovském muzeu - Palackého ul.86 v sále Jiřího Popela z Lobkowicz (vlevo od Hvězdářské věže).
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 14.06.2018 od 17:00 do 19:00

Pan Radek Zozulák nás tentokrát podrobně seznámí s jednotlivými částmi dalekohledů včetně typů a provedení montáží. Krátce probere i přípravu dalekohledu na noční pozorování. Astronomický dalekohled se nekupuje každý den a proto se pečlivý výběr a porovnání určitě vyplatí. V této teoretické části nás pan R. Zozulák seznámí i s astronomickými atlasy a mapami. Pan Jaroslav Landa představí astronomický software, který lze použít k přípravě na pozorování noční oblohy.

Akce se uskuteční ve čtvrtek 14.června od 17:00 hod. v Chomutovském muzeu - Palackého ul. 86 v sále Jiřího Popela z Lobkowicz (vlevo od Hvězdářské věže).Vstup zdarma.

Jaroslav Landa DiS, Astronomická společnost Chomutov, http://www.astro21.cz/
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška 


33. vesmírný týden 2018

33. vesmírný týden 2018

Přehled událostí na obloze od 13. 8. do 19. 8. 2018. Měsíc bude v první čtvrti. Nastává maximum meteorického roje Perseid. Večer je vidět Venuše, Jupiter a Saturn, celou noc Mars a nad ránem Neptun a Uran. Aktivita Slunce je stále velmi nízká. Na obloze připomínáme též kometu 21P a zákryt hvězdy planetkou Gotho. Sonda Parker Solar Probe je úspěšně na cestě ke Slunci.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Leo Triplet (M65, M66, NGC3628)

Titul Česká astrofotografie měsíce za červenec 2018 obdržel snímek „Leo Triplet“, jehož autorem je Pavel Pech   Na noční obloze se nalézá nepřeberné množství zajímavých objektů či jejich skupin. Jednou z nich je i skupina tří galaxií, nazvaná též Leo Triplet. To proto, že ji na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Mléčná dráha

Foceno v pondělí‎ ‎13‎. ‎srpna‎ ‎2018 0:53,15 s f/3,5 18 mm, ISO 12800

Další informace »