Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Astronomické praktikum – teorie

Astronomické praktikum – teorie

Astronomické praktikum – teorie. Astronomická společnost Chomutov zve veřejnost na setkání zájemců o astronomickou techniku a pozorování noční oblohy.

Místo konání akce: Chomutovském muzeu - Palackého ul.86 v sále Jiřího Popela z Lobkowicz (vlevo od Hvězdářské věže).
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 14.06.2018 od 17:00 do 19:00

Pan Radek Zozulák nás tentokrát podrobně seznámí s jednotlivými částmi dalekohledů včetně typů a provedení montáží. Krátce probere i přípravu dalekohledu na noční pozorování. Astronomický dalekohled se nekupuje každý den a proto se pečlivý výběr a porovnání určitě vyplatí. V této teoretické části nás pan R. Zozulák seznámí i s astronomickými atlasy a mapami. Pan Jaroslav Landa představí astronomický software, který lze použít k přípravě na pozorování noční oblohy.

Akce se uskuteční ve čtvrtek 14.června od 17:00 hod. v Chomutovském muzeu - Palackého ul. 86 v sále Jiřího Popela z Lobkowicz (vlevo od Hvězdářské věže).Vstup zdarma.

Jaroslav Landa DiS, Astronomická společnost Chomutov, http://www.astro21.cz/
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška 


47. vesmírný týden 2018

47. vesmírný týden 2018

Přehled událostí na obloze od 19. 11. do 25. 11. 2018. Měsíc bude v úplňku. Večer je vidět Saturn a Mars. Na ranní obloze je nepřehlédnutelným objektem Venuše. Ráno máme ještě možnost vidět amatérsky objevenou kometu C/2018 V1 (Machholz-Iwamoto-Fujikawa). Mezinárodní vesmírná stanice přivítá dvě nákladní kosmické lodě. Očekáváme třetí let téhož prvního stupně rakety Falcon 9. Ve Valašském Meziříčí proběhne tradiční kosmonautický seminář. Před 20 roky byl vynesen první modul stanice ISS, Zarja.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

IC1805

Titul Česká astrofotografie měsíce za říjen 2018 obdržel snímek „IC 1805“, jehož autorem je Jan Klečka   Kdysi, v dávném šerosvitu lidské či snad dokonce helénské heroické doby, vládla v daleké Etiopii, spolu se svým manželem králem Kéfeem, královna Kassiopeia. Údajně trochu chlubivá,

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Venuše vychází nad obzor

Další informace »