Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Astronomické praktikum – teorie

Astronomické praktikum – teorie

Astronomické praktikum – teorie. Astronomická společnost Chomutov zve veřejnost na setkání zájemců o astronomickou techniku a pozorování noční oblohy.

Místo konání akce: Chomutovském muzeu - Palackého ul.86 v sále Jiřího Popela z Lobkowicz (vlevo od Hvězdářské věže).
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 14.06.2018 od 17:00 do 19:00

Pan Radek Zozulák nás tentokrát podrobně seznámí s jednotlivými částmi dalekohledů včetně typů a provedení montáží. Krátce probere i přípravu dalekohledu na noční pozorování. Astronomický dalekohled se nekupuje každý den a proto se pečlivý výběr a porovnání určitě vyplatí. V této teoretické části nás pan R. Zozulák seznámí i s astronomickými atlasy a mapami. Pan Jaroslav Landa představí astronomický software, který lze použít k přípravě na pozorování noční oblohy.

Akce se uskuteční ve čtvrtek 14.června od 17:00 hod. v Chomutovském muzeu - Palackého ul. 86 v sále Jiřího Popela z Lobkowicz (vlevo od Hvězdářské věže).Vstup zdarma.

Jaroslav Landa DiS, Astronomická společnost Chomutov, http://www.astro21.cz/
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška 


32. vesmírný týden 2020

32. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 3. 8. do 9. 8. 2020. Měsíc bude v úplňku. Jupiter a Saturn jsou vidět celou noc, po půlnoci už je vysoko také Mars a nad ránem je vidět Venuše. Koncem týdne bychom mohli mít šanci na pozorování setkání tří komet. Slunce ukazuje skvrny i protuberance. Zvyšuje se aktivita meteorického roje Perseid. K Marsu už letí i americké vozítko Perseverance. Přistává posádka Crew Dragonu z ISS. Bude startovat Falcon 9 a popoletí Starship SN5? Před 100 lety se narodil novozélandský amatérský astronom, rekordman v pozorování proměnných hvězd, objevitel komet, a spoluobjevitel supernovy 1987A, Albert F. A. L. Jones.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Velká kometa roku 2020

  Titul Česká astrofotografie měsíce za červenec 2020 získal snímek „Velká kometa roku 2020“, jehož autorem je Václav Paveza   Kometa, někdy též zvaná vlasatice, byla dlouho v historii nositelem špatných zpráv. Zejména pro vládce a vojevůdce. Těm vždy něco vyvěštila, ať byli na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Konjunkcia C /2020 F3 s M53

Rozdiel v jasnosti cca 3m je dosť zjavny

Další informace »