Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Autogramiáda Vladimíra Remka

Autogramiáda Vladimíra Remka

Zveme Vás na autogramiádu prvního československého kosmonauta Vladimíra Remka. Před 45 lety se jako vojenský pilot na palubě Sojuz 28 vydal do vesmíru, k orbitální stanici Saljut 6. Tím si připsal řadu prvenství – Vladimír Remek je mj. první kosmonaut/astronaut z jiné země, než SSSR a USA. Pro ESA je tedy i prvním evropským kosmonautem.  

Místo konání akce: Havelská 19, Staré Město, Česko
Typ akce: Astronomické setkání
Termín konání akce: 13.06.2023 od 16:00

V úterý 13. června od 16 hodin Vás rádi uvítáme na jeho autogramiádě u příležitosti vydání jeho pamětní mince v prodejně Česká mincovna – Havelská 19, Praha 1.

Pozvánka na autogramiádu Vladimíra Remka
Pozvánka na autogramiádu Vladimíra Remka
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Vladimír Remek


39. vesmírný týden 2023

39. vesmírný týden 2023

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 25. 9. do 1. 10. 2023. Měsíc bude v úplňku. Večer je nejlépe pozorovatelný Saturn, který později doplňuje také jasný Jupiter. Ráno je kromě nepřehlédnutelné Venuše vidět také poměrně jasný Merkur. Aktivita Slunce je středně vysoká. Sonda OSIRIS-Rex doručila pouzdro se vzorky z planetky Bennu. Falcon 9 společnosti SpaceX zaznamenal 200. opakované použití a tři starty z jedné rampy v rozmezí 8 dnů. Československý kosmonaut Vladimír Remek se dožívá 75 let.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Zbytky supernovy v Plachtách

Titul Česká astrofotografie měsíce za srpen 2023 obdržel snímek „Zbytky supernovy v Plachtách“, jehož autorem je Jakub Korbel     Titul Česká astrofotografie měsíce za srpen 2023 obdržel snímek „Zbytky supernovy v Plachtách“, jehož autorem je Jakub Korbel. 9 000

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Observatorio del Teide

Ikonické observatoře pro pozorování hlubokého vesmíru pod centrem naší galaxie. Tenerife má opravdu nezapomenutelně překrásnou noční oblohu. Pohled jak na pouštní vesnici ze Star Wars George Lucase :)

Další informace »