Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Chomutov – Částečné zatmění Slunce

Chomutov – Částečné zatmění Slunce

Chomutov hvězdárna F. J. Gerstnera - pozorování částečné zatmění Slunce 29. 3. 2025.

Místo konání akce: Hvězdárna F. J. Gerstnera Chomutov
Typ akce: Pozorování
Termín konání akce: 29.03.2025 od 11:00 do 13:15

Chomutov – Částečné zatmění Slunce
V případě vhodného počasí Astronomická společnost Chomutov zve všechny příznivce astronomie 29. března 2025 (11:00 – 13:15 hod.) na pozorování částečného zatmění Slunce. Hvězdárna F. J. Gerstnera (Louka vedle parkoviště, které je před bývalým kinem Oko (Lipská ul. naproti kostelu Sv. Barbory).

Jaroslav Landa DiS.
Astronomická společnost Chomutov
http://www.astro21.cz
 




« zpět na kalendář akcí

Štítky: Částečné zatmění Slunce 29. 3. 2025


9. vesmírný týden 2026

9. vesmírný týden 2026

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 23. 2. do 1. 3. 2026. Měsíc bude v první čtvrti, přiblíží se Uranu, Plejádám i Jupiteru. Ještě za světla po západu Slunce začíná být vidět Venuše. Za soumraku je dobře vidět Merkur a nízko je po setmění už i Saturn a Neptun. Za tmy je večer vysoko Uran a Jupiter. Aktivita Slunce velmi nízká. Test plnění rakety SLS kapalným kyslíkem a vodíkem byl úspěšný, mise Artemis II má zatím zelenou. NASA tvrdě zkritizovala Boeing za problémy mise Starlineru k ISS. Před 60 lety zasáhlo nefunkční pouzdro Veněry 3 planetu Venuši.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

M27 přes 1.54m Dánský dalekohled, La Silla

Titul Česká astrofotografie měsíce za prosinec 2025 obdržel snímek autorů Kamil Hornoch a Martin Myslivec s názvem M27 – Dumbbell Nebula Kalendář ukazuje datum 14. srpna 1758 a francouzský astronom Charles Messier na observatoři v Hôtel de Cluny v Paříži pátrá po Halleyově kometě. Pátrá však již

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Polární záře, Kostomlaty pod Milešovkou 19.1.2026

Další informace »