Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Chomutov – pozorování komety Neowise

Chomutov – pozorování komety Neowise

V případě vhodného počasí Astronomická společnost Chomutov zve všechny příznivce astronomie na veřejné pozorování nádherné komety C/2020 F3 Neowise.

Místo konání akce: Chomutov
Typ akce: Pozorování
Termín konání akce: 18.07.2020 od 21:00 do 23:55

Během večera se podíváme i na planety Saturn a Jupiter včetně jejich měsíců. Naši pozornosti neunikne ani Mars, který vychází před půlnocí.

Akce začne v sobotu 18. července od 21:00 hod. "Na hvězdárně" – v Chomutově (louka u kina Oko) Lipská ul. naproti kostelu Sv.Barbory). Vstup zdarma.

Jaroslav Landa DiS.
Astronomická společnost Chomutov
http://www.astro21.cz
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Astronomie-Chomutov


39. vesmírný týden 2020

39. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 21. 9. do 27. 9. 2020. Měsíc bude v první čtvrti. Večer jsou nízko nad jihem Jupiter a Saturn, po půlnoci je velmi vysoko nad jihovýchodem Mars a nad ránem je vidět jasná Venuše. Na ranní obloze je vidět slabý kužel zvířetníkového světla. Nastává rovnodennost, začíná astronomický podzim. Aktivita Slunce je nízká. Zaznamenán byl jeden úspěšný čínský start, dva americké potkal odklad. Před 90 lety se narodil americký astronaut John Young, který letěl v lodích Gemini a Apollo a stihl i první lety raketoplánu.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Expedícia Perzeidy 2020

Titul Česká astrofotografie měsíce za srpen 2020 získal snímek „Expedícia Perzeidy 2020“, jehož autorem je Robert Barsa   Slzy svatého Vavřince. Pravděpodobně jste toto pojmenování někdy slyšeli. Kdo byl svatý Vavřinec a proč o něm píšeme v tomto textu? Každý rok, okolo

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Startrails nad Šacberkem

Canon EOS 5D MIII, Sigma 150-600mm C, složeno ve Startrails 2.3

Další informace »