Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Chomutov Pozvánka - 60 let dobývání vesmíru

Chomutov Pozvánka - 60 let dobývání vesmíru

60. výročí zahájení dobývání vesmíru. Při této příležitosti chceme veřejnost pozvat na přednášku spojenou s prezentací, doplněnou krátkými filmovými ukázkami.

Místo konání akce: Muzeum Chomutov - sál Jiřího Popela z Lobkovic.
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 05.10.2017 od 17:00 do 19:00

Před 60 lety vzlétl do vesmíru Sputnik 1. Bylo to první odvážné vykročení na dlouhé cestě lidstva, jež nás vede stále dál a dál od naší rodné Země. Z klasických vědních oborů se nevídanou rychlostí začaly vyvíjet nové vědecké obory, na nichž už nesmazatelně ulpěl hvězdný prach. Nové technologie a vědní obory nesmírně zvýšily zájem o vědu a techniku. Kosmonautika se stala obrovským povzbuzujícím stimulátorem rychlého technického rozvoje a vzájemné mezinárodní spolupráce.


Rádi bychom Vás tímto pozvali na přednášku - 60 let dobývání vesmíru, která proběhne v Chomutovském muzeu ve čtvrtek 5. října od 17:00 do 19:00 hod v sále Jiřího Popela z Lobkovic (vlevo od Hvězdářské věže). Podrobné informace najdete na http://www.astro21.cz

Jaroslav Landa DiS
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Sputnik


39. vesmírný týden 2018

39. vesmírný týden 2018

Přehled událostí na obloze od 24. 9. do 30. 9. 2018. Měsíc bude v úplňku. Venuše je nejlépe viditelná ve dne, Jupiter jen večer velmi nízko na jihozápadě. Mars a Saturn jsou nízko v okolí jižního obzoru. Pohlédnout můžeme k dvojici hvězd v souhvězdí Kozoroha, které však nejsou fyzickou dvojhvězdou. Před 10 roky provedl první výstup do kosmu čínský kosmonaut z lodi Šen-čou 7 a SpaceX provedla první úspěšný start rakety Falcon 1. Před 70 lety se narodil československý kosmonaut Vladimír Remek.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Radiant

Titul Česká astrofotografie měsíce za srpen 2018 obdržel snímek „Radiant“, jehož autorem je Lukáš Veselý   Kdo by je neznal … srpnové padající hvězdy jsou velmi populární i mezi neastronomy. Ostatně, s téměř železnou pravidelností se opakují rok co rok za příjemných prázdninových

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

První astrofotografie

Jupiter a věřím že tam jsou i Europa a Ganymed

Další informace »