Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Den a noc na Jizerce

Den a noc na Jizerce

Muzeum Jizerských hor ve spolupráci s Klubem astronomů Liberecka - pobočkou České astronomické společnosti, Hvězdárnou Turnov a Astronomickým ústavem AV ČR vás zve na zábavně vzdělávací akci pro celou rodinu. Začínáme odpoledne, končíme až nad ránem.

Místo konání akce: Jizerka, Kořenov-Polubný, Česko
Typ akce: Pozorování
Termín konání akce: 10.08.2024 od 15:00 – 11.08.2024 do 2:00

Těšit se můžete na přednášky, program pro děti a především pozorování - přes den Slunce, večer pak hvězdné oblohy. Program bude včas upřesněn - na webech Astronomického ústavu AV ČR a Klubu astronomů Liberecka - pobočky České astronomické společnosti. Sledujte také Facebook "Jizerská oblast tmavé oblohy".
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Jizerská oblast tmavé oblohy


21. vesmírný týden 2024

21. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 20. 5. do 26. 5. 2024. Měsíc ve fázi kolem úplňku silně září na noční obloze a vlastně tím začíná období světlejších nocí, protože se blíží slunovrat. Planety večer vidět nejsou a na ranní obloze je pouze velmi nízko Saturn a snaží se vylézt i Mars. V koronografu SOHO budou v konjunkci Jupiter a Venuše. Aktivita Slunce je pořád docela velká, i když ve světle uplynulého týdne výrazně nižší. Pozorovatelé deep-sky objektů a komet jistě znají online web CzSkY.cz, který doznal dalšího vylepšení. New Shepard je zpět ve službě. Starliner na svůj let s posádkou stále čeká. Falcon 9 zaznamenal již 21. znovupoužití prvního stupně.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

V zajetí barev

Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2024 obdržel snímek „V zajetí barev“, jehož autorem je Pavel Váňa   Kdo by neměl rád jaro, kdy po studených zamračených  dnech, skrovně prosvětlených hřejivými slunečními paprsky se příroda začíná probouzet. Zelenající se stromy jsou

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Měsíční krátery a moře

Další informace »