Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Den a noc na Jizerce 2019

Den a noc na Jizerce 2019

Muzeum Jizerských hor ve spolupráci s Českou astronomickou společností vás zve na zábavně-vzdělávací akci pro celou rodinu Den a noc na Jizerce aneb Jizerka astronomická. Za jasného počasí pozorování dalekohledy – Slunce od 11 hod. a noční oblohy od 20 hod. (Měsíc, planety Jupiter a Saturn, deep-sky objekty). Vstupné DOBROVOLNÉ. Plakát ke stažení v PDF.  

Místo konání akce: Jizerka, Česko
Typ akce: Akce pro rodiny s dětmi
Termín konání akce: 10.08.2019 od 11:00 do 23:59

Den a noc na JIzerce 2019 Autor: Klub astronomů Liberecka
Den a noc na JIzerce 2019
Autor: Klub astronomů Liberecka
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Den a noc na Jizerce, Klub astronomů Liberecka


42. vesmírný týden 2019

42. vesmírný týden 2019

Přehled událostí na obloze od 14. 10. do 20. 10. 2019. Měsíc je ve fázi mezi úplňkem a poslední čtvrtí. Večer je nízko nad jihozápadem Jupiter a u jihu Saturn a na ranní obloze se pomalu objeví Mars. Aktivita Slunce je velmi nízká. Zemřel první člověk ve volném kosmu, Alexej Leonov. Na ISS pokračuje série výstupů do volného kosmu, nyní kvůli výměně baterií. Družice ICON se po dvou letech dočkala vypuštění. Před 30 lety byla vypuštěna k Jupiteru sonda Galileo.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Corona Australis

Titul Česká astrofotografie měsíce za srpen 2019 obdržel snímek „Corona Australis“, jehož autorem je Pavel Pech   Corona Australis, tedy souhvězdí Jižní Koruna. Jméno jak ze starověkého atlasu nebes. A ono téměř ano. Historie jména tohoto poměrně nevýrazného souhvězdí je opravdu

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Měsíc a letoun

Měíc a letoun

Další informace »