Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Den hvězdáren a planetárií

Den hvězdáren a planetárií

Den hvězdáren a planetárií v Chomutově

Místo konání akce: Chomutov, Česko
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 15.03.2019 od 18:00 do 19:00

Asociace hvězdáren a planetárií ČR vyhlásila Den hvězdáren a planetárií - na pátek, který je nejbližší k první čtvrti (Měsíce) v březnu každého kalendářního roku. Letošní první ročník vyšel na pátek 15. března 2019.

Astronomická společnost Chomutov zve v pátek 15. března od 18:00 hod. všechny příznivce astronomie do hlavní budovy muzea - Palacká ul. 86 (vedle Hvězdářské věže) na přednášku a prezentaci na téma hvězdárny a planetária v ČR. Vstup zdarma.

Jaroslav Landa DiS
Astronomická společnost Chomutov
http://www.astro21.cz
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška 


26. vesmírný týden 2019

26. vesmírný týden 2019

Přehled událostí na obloze od 24. 6. do 30. 6. 2019. Měsíc bude v poslední čtvrti. Od soumraku můžeme pozorovat Jupiter směřující nad jižní obzor a Saturn na jihovýchodě, ráno se objevuje Uran. Aktivita Slunce je velmi nízká. Mezosférická noční svítící oblaka nad Evropou doslova explodovala během první letní noci. Kromě úspěšného letu rakety Ariane 5 jsme zaznamenali i odklad startu rakety Proton na červenec. Falcon Heavy má za sebou statický zážeh a měl by odstartovat v úterý nad ránem. Týden bude bohatý i na starty dalších raket. Carolyn Shoemaker(ová) se dožívá 90 let a před 45 lety startoval Saljut 3.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Lobster

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2019 obdržel snímek „Humří mlhovina“, jehož autorem je Pavol Kollarik Humří maso je považováno za pochoutku. Rozlousknout mohutná klepeta tohoto mořského korýše speciálními kleštičkami chodí gastronomičtí gurmáni do restaurací, objednat si ho můžeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

NLC

Nočné svietiace oblaky

Další informace »