Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Den otevřených dveří na Hvězdárně Žebrák

Den otevřených dveří na Hvězdárně Žebrák

U příležitosti Spanilé jízdy mopedistů pořádáme také tradiční Den otevřených dveří.

Místo konání akce: Hvězdárna Žebrák
Typ akce: Akce pro rodiny s dětmi
Termín konání akce: 06.05.2023 od 12:00 do 16:00

U příležitosti Spanilé jízdy mopedistů pořádáme také tradiční Den otevřených dveří. Těšit se můžete na prohlídku hvězdárny, promítání seriálu V záři hvězd anebo pozorování Slunce.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Den otevřených dveří, Hvězdárna Žebrák


23. vesmírný týden 2023

23. vesmírný týden 2023

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 5. 6. do 11. 6. 2023. Měsíc po úplňku mění fázi do poslední čtvrti. Večer je vidět jasná planeta Venuše a poblíž také slabší Mars. Brzy nad ránem je vidět Saturn a za světla je nízko nad obzorem i Jupiter. Aktivita Slunce je zvýšená. Po více než půlroční misi přistála čínská posádka Šen-čou 15. Falcon 9 překonal hranici 200 úspěšných startů v řadě a chystá se vynést nákladní loď Dragon s panely iROSA k ISS. Před 40 lety startovala k Venuši radarová sonda Veněra 16. Před 20 lety se k Marsu vydalo vozítko Spirit.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Kometa C/2022 E3 ZTF v souhvězdí Býka

Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2023 získal snímek „Kometa C/2022 E3 ZTF v souhvězdí Býka“, jehož autorem je Jiří Soukup     Vítězným snímkem dubnového kola soutěže Česká astrofotografie měsíce jsme se přenesli do vesmírného prachu. A to nejen toho k Zemi

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Východ Měsíce

Východ Měsíce

Další informace »