Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Einsteinovy rovnice na miskách vah

Einsteinovy rovnice na miskách vah

Standardní kosmologický model, jenž je založen na Einsteinových rovnicích, vykazuje celou řadu paradoxů. Proto se podrobně podíváme na samotné Einsteinovy rovnice a to nejen na kosmologických škálách.

Místo konání akce: Matematický ústav AV ČR Žitná 25, Nové Město, Česko
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 09.09.2019 od 16:30 do 19:00

V přednášce uvedeme 10 závažných nedostatků, které tyto rovnice mají. Mezi ně patří jejich nesmírná složitost, nediferencovatelnost metriky, potíže s počátečními a okrajovými podmínkami, dělení nulou, nekorektní extrapolace na kosmologické vzdálenosti vedoucí k záhadné temné hmotě a temné energii, nepřesvědčivé relativistické testy, absence aberačních jevů a škálová neinvariantnost. Na závěr budeme diskutovat slabé narušení zákona zachovaní energie a momentů.

Přednáší Prof. Michal Křížek, Matematický ústav AV ČR
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Albert Einstein


5. vesmírný týden 2020

5. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 27. 1. do 5. 2. 2020. Měsíc bude v první čtvrti. Večer září jasná planeta Venuše, vidět lze i Neptun a Uran. Ráno je vidět Mars. Kometa C/2017 T2 je vysoko na večerní obloze. Na ISS proběhly dva výstupy do volného kosmu. Chystá se start Falconu 9 s další várkou družic Starlink. Končí mise infračervené observatoře Spitzer. Před 85 lety se narodil významný český astronom Luboš Kohoutek.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Glaxie pod Galaxií

Titul Česká astrofotografie měsíce za prosinec 2019 obdržel snímek „Galaxie pod Galaxií“, jehož autorem je Roman Ponča   „Galaxie pod Galaxií“, není to tak trochu podivný název vítězného snímku prosincového kola soutěže Česká astrofotografie měsíce? Možná, snad, … ale je

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Tesná konjunkcia

Tesná konjunkcia

Další informace »