Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Einsteinovy rovnice na miskách vah

Einsteinovy rovnice na miskách vah

Standardní kosmologický model, jenž je založen na Einsteinových rovnicích, vykazuje celou řadu paradoxů. Proto se podrobně podíváme na samotné Einsteinovy rovnice a to nejen na kosmologických škálách.

Místo konání akce: Matematický ústav AV ČR Žitná 25, Nové Město, Česko
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 09.09.2019 od 17:00 do 19:00

V přednášce uvedeme 10 závažných nedostatků, které tyto rovnice mají. Mezi ně patří jejich nesmírná složitost, nediferencovatelnost metriky, potíže s počátečními a okrajovými podmínkami, dělení nulou, nekorektní extrapolace na kosmologické vzdálenosti vedoucí k záhadné temné hmotě a temné energii, nepřesvědčivé relativistické testy, absence aberačních jevů a škálová neinvariantnost. Na závěr budeme diskutovat slabé narušení zákona zachovaní energie a momentů.

Přednáší Prof. Michal Křížek, Matematický ústav AV ČR
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Albert Einstein


34. vesmírný týden 2019

34. vesmírný týden 2019

Přehled událostí na obloze od 19. 8. do 25. 8. 2019. Měsíc bude v poslední čtvrti. Večer můžeme pozorovat nízko nad jihem Jupiter a Saturn. Konjunkce Marsu a Venuše proběhne na snímcích SOHO. Aktivita Slunce je velmi nízká. Očekáváme bezpilotní test Sojuzu. Sonda Chandrayyan-2 je na cestě k Měsíci. Problémy s padáky ExoMars 2020 pokračují. Známe čtyři kandidáty na odběr vzorků z Bennu. Parker Solar Probe se potřetí zanoří ke Slunci. Před 30 lety prolétl Voyager 2 kolem Neptunu a zmapoval tak poslední do té doby neprozkoumanou velkou planetu a její měsíce.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Měsíc ve stínu Země 16. 7. 2019

Titul Česká astrofotografie měsíce za červenec 2019 obdržel snímek „Měsíc ve stínu Země 16. 7. 2019“, jehož autorem je Dalibor Hanžl   Opět máme za sebou zajímavý a zejména estetický astronomický úkaz – částečné zatmění Měsíce. A také další kolo soutěže Česká astrofotografie měsíce,

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Mléčná dráha v souhvězdí Orla

Další informace »