Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Einsteinovy rovnice na miskách vah

Einsteinovy rovnice na miskách vah

Standardní kosmologický model, jenž je založen na Einsteinových rovnicích, vykazuje celou řadu paradoxů. Proto se podrobně podíváme na samotné Einsteinovy rovnice a to nejen na kosmologických škálách.

Místo konání akce: Matematický ústav AV ČR Žitná 25, Nové Město, Česko
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 09.09.2019 od 16:30 do 19:00

V přednášce uvedeme 10 závažných nedostatků, které tyto rovnice mají. Mezi ně patří jejich nesmírná složitost, nediferencovatelnost metriky, potíže s počátečními a okrajovými podmínkami, dělení nulou, nekorektní extrapolace na kosmologické vzdálenosti vedoucí k záhadné temné hmotě a temné energii, nepřesvědčivé relativistické testy, absence aberačních jevů a škálová neinvariantnost. Na závěr budeme diskutovat slabé narušení zákona zachovaní energie a momentů.

Přednáší Prof. Michal Křížek, Matematický ústav AV ČR
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Albert Einstein


46. vesmírný týden 2019

46. vesmírný týden 2019

Přehled událostí na obloze od 11. 11. do 17. 11. 2019. Měsíc bude v úplňku. Merkur projde v pondělí před kotoučem Slunce. Večer za soumraku je vidět Jupiter a Saturn, ale velmi nízko na jihozápadě už se objevuje i jasná Venuše jako Večernice. Ráno je vidět Mars. Povedl se pěkný zákryt planetkou Sylvia a máme před sebou další zajímavé zákryt hvězd planetkou i Měsícem. Boeing provedl úspěšný test úniku Starlineru z rampy, ačkoli jeden z padáků selhal. SpaceX vyšle po delší odmlce další Falcon 9 s družicemi Starlink, a to s několika prvenstvími. Na ISS mají vystoupit do kosmu Andrew Morgan a Luca Parmitano. Před 50 lety odstartovala k Měsíci posádka v kosmické lodi Apollo 12.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

NGC6888 a PN G75.5+1.7

Titul Česká astrofotografie měsíce za říjen 2019 obdržel snímek „NGC6888 a PN G75.5+1.7“, jehož autorem je Vladimír Nádvorník   Hvězdné objekty mívají často poněkud tajemná označení, která i mnoha astronomům dokonce ani nenaznačí … Tak třeba „NGC6888 a PN G75.5+1.7“ z titulku tohoto

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

PRECHOD MERKURA

Další informace »