Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  EUV oči a naše Slunce

EUV oči a naše Slunce

Co bychom viděli na Slunci, pokud by naše oči byly citlivé v daleké ultrafialové oblasti?

Místo konání akce: Planetárium Ostrava
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 15.05.2019 od 18:00 do 19:30

Co bychom viděli na Slunci, pokud by naše oči byly citlivé v daleké ultrafialové oblasti? Je Slunce skutečně tou největší hrozbou pro naši civilizaci? Co se stalo v roce 1859 a co by se stalo dnes? Na tyto, a mnoho dalších otázek, se pokusí odpovědět tato přednáška prof. RNDr. Miloslava Druckműllera, CSc. doprovázená řadou unikátních obrazů a videí.
Pro účast na přednášce je vhodné si udělat rezervaci na stránkách www.planetariumostrava.cz
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Miloslav Druckmüller


21. vesmírný týden 2019

21. vesmírný týden 2019

Přehled událostí na obloze od 20. 5. do 26. 5. 2019. Měsíc po úplňku úbývá k poslední čtvrti. Mars je vidět večer, míjí hvězdokupu M35. V druhé polovině noci je nejlépe pozorovatelný Jupiter a nad ránem Saturn. Slunce ukazovalo skvrny i pěkné protuberance. Mise Starlink 1 společnosti SpaceX zatím čeká na start. Čína má za sebou další úspěšný start. Sonda LRO vyfotografovala na Měsíci místo dopadu sondy Beresheet. Očekáváme také indický a čínský start. Před 185 lety se narodil John Tebbutt, objevitel Velké komety 1861.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

PuWe1 (PNG 158.9 + 17.8)

Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2019 obdržel snímek „Planetární mlhovina PuWe1“, jehož autorem je Martin Myslivec   V dubnu se na stolech, respektive v počítačích porotců soutěže Česká astrofotografie měsíce objevila zajímavá fotografie. Snímek, který není snadné

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Nov Mesiaca  a konjunkcia s Marsom plus El- Nath Beta Taur

Pekný západ Mesiaca sa dial tak rýchlo že som nestihal. Kazil sa mi teleobjektív a tak som robil iba s menším ohniskom. Som rád , že to i tak pekne vyšlo. Až neskôr cez Stellarium som zistil že je tam Mars a El-Nath, Beta Taur, ktoré sa rozsvietili ako prvé. Potom už prišli mraky a bolo po veľkolepom - pre mňa -divadle.

Další informace »