Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Houstone, máme problém !!!

Houstone, máme problém !!!

Centrum přírodních věd - Hvězdárna Jičín Vás zve na přednášku Milana Halouska. Od18:00 proběhne přednáška  Houstone, máme problém!!! přednáší: Milan Halousek Přednáška bude o poslání Jima Lovella a jeho posádky, kteří se vydali na Měsíc. Bohužel výbuch kyslíkové nádrže změnil let, třetí americké měsíční expedice v boj o přežití. O tom jak to dopadlo, a jak pomáhali lidé na Zemi, přijede přednášet pracovnik z České kosmické kanceláře Milan Halousek. Po přednášce bude následovat pozorování noční oblohy. cena: 50Kč/20Kč (děti a členové ČAS)    

Místo konání akce: Raisova 310, Jičín, Česko
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 12.04.2018 od 18:00

Houstone, máme problém! Autor: Vališka - Houstone, máme problém!
Houstone, máme problém!
Autor: Vališka - Houstone, máme problém!
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška , Hvězdárna Jičín, Centrum přírodních věd Hvězdárna Jičín


42. vesmírný týden 2018

42. vesmírný týden 2018

Přehled událostí na obloze od 15. 10. do 21. 10. 2018. Měsíc bude v první čtvrti. Venuše se blíží úhlově Slunci, ale je viditelná ve dne, nedaleko možná i s Merkurem. Jupiter mizí v záři Slunce, Saturn je večer nízko na jihozápadě a Mars v okolí jižního obzoru. Uran a Neptun jsou vidět téměř celou noc. Na obloze je i několik zajímavých komet. Startuje ambiciózní evropsko-japonská mise BepiColombo k planetě Merkur. Nečekaná nehoda potkala kosmickou loď Sojuz MS-10. Start byl přerušen a posádka je v pořádku. Před 15 roky letěl na palubě Šenčou 5 první Číňan Yang Liwei.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Temná mračna v souhvězdí Kefea (VdB150, VdB152)

Titul Česká astrofotografie měsíce za září 2018 obdržel snímek „Temná mračna v souhvězdí Kefea“ Evžena Brunnera     Souhvězdí Kefea je souhvězdím na první pohled nenápadným. Mnoho z „neastronomů“ možná ani neví, že existuje. A astronom? Ten nás většinou odbude větou typu:

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Smetanova vyhlídka

panorama na známém meandru Vltavy

Další informace »