Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Hvězdáři z pouště Atacama

Hvězdáři z pouště Atacama

Přednáška o vesmíru, ale hlavně o nejprestižnějších observatořích Evropské jižní observatoře v Chile

Místo konání akce: Planetárium Praha
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 27.04.2023 od 0:00 do 20:00

Promítání astronomických, ale i technických snímků, krátkých video-sekvencí včetně příběhů. Zavítáme na místa, kam mohlo vstoupit jen velice málo šťastlivců. Podíváme se na pracoviště Evropské jižní observatoře (ESO) - Armazones, Paranal a La Silla v Chile. Přednáška je vhodná také pro děti.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška 


40. vesmírný týden 2023

40. vesmírný týden 2023

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 2. 10. do 8. 10. 2023. Měsíc bude ubývá k poslední čtvrti. Večer je nejlépe pozorovatelný Saturn nad jihem a nízko už je taky Jupiter, který během noci stoupá velmi vysoko. Ráno je vidět Venuše a končí viditelnost Merkuru. Aktivita Slunce je středně vysoká. Vrátila se rekordní posádka z ISS. Indická sonda se už neozvala. Pokračují starty Starlinků, poletí i prototypy sítě Kuiper od Amazonu. Po delší době má startovat i evropská raketa Vega. Před 150 lety se narodil Ejnar Hertzsprung, jeden z autorů diagramu popisujícího vlastnosti a vývoj hvězd.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Zbytky supernovy v Plachtách

Titul Česká astrofotografie měsíce za srpen 2023 obdržel snímek „Zbytky supernovy v Plachtách“, jehož autorem je Jakub Korbel     Titul Česká astrofotografie měsíce za srpen 2023 obdržel snímek „Zbytky supernovy v Plachtách“, jehož autorem je Jakub Korbel. 9 000

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Měsíc

Měsíc .Jindřichův Hradec

Další informace »