Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Hvězdičková noc na Jizerce

Hvězdičková noc na Jizerce

Pouhé dva dny po maximu roje Perseid bude víkend. A tak není lepší příležitosti, než se vydat na Jizerku a vychutnat si krom doznívajícího meteorického roje také úchvatnou Mléčnou dráhu a další skvosty temné oblohy...

Místo konání akce: Jizerka - Sklárna
Typ akce: Pozorování
Termín konání akce: 15.08.2015 od 20:00 – 16.08.2015 do 4:00

Srdečně Vás zveme na Hvězdičkovou noc, která se koná v sobotu 15. srpna 2015 od 20 hodin. Děti se mohou těšit na hvězdáře Pepína, královnu noci nebo měsíční vílu Lunarii.

Po přednášce na téma "Naše souhvězdí - jak je známe i neznáme" se společně podíváme dalekohledy, postavenými našimi přáteli z Libereckého klubu astronomů, na krásy naší oblohy v doprovodu odborného komentáře. Hlavním lákadlem pozorování jsou právě meteory roje Perseid, známé také jako Slzy svatého Vavřince.

Hvězdičková noc na Jizerce 15. srpna 2015. Autor: Muzeum Jizerských hor.
Hvězdičková noc na Jizerce 15. srpna 2015.
Autor: Muzeum Jizerských hor.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Jizerská oblast tmavé oblohy


30. vesmírný týden 2021

30. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 26. 7. do 1. 8. 2021. Měsíc po úplňku ubývá k poslední čtvrti. Večer je vidět jasná planeta Venuše a později také Saturn a Jupiter. Aktivita Slunce je mírně zvýšená. K ISS míří nový modul Nauka, ale hned po startu měl problémy s hlavním pohonným systémem. Vrtulníček Ingenuity uskutečnil na Marsu již desátý let. Před 50 lety odstartovala k Měsíci mise Apollo 15.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Částečné zatmění slunce a přelet ISS

Titul Česká astrofotografie měsíce za červen 2021 obdržel snímek „Částečné zatmění Slunce a ISS“, jehož autorem je Pavel Prokop Slunce, Měsíc a kosmická stanice ISS. Co mají tyto rozdílné objekty společného? Zdánlivě téměř nic. Slunce je téměř dokonalá „koule horkého plazmatu“ o průměru 1 392

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Saturn

Saturn

Další informace »