Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Jak správně svítit na památky & Když světlo svítí, tma nemá šanci

Jak správně svítit na památky & Když světlo svítí, tma nemá šanci

Přednáší: Jan Kondziolka, Radim Toman

Místo konání akce: Hvězdárna Uherský Brod
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 20.03.2020 od 19:00 do 20:30

Jak správně svítit na památky – Jan Kondziolka
Slavnostní osvětlení památek je stále se rozšiřujícím fenoménem. Jak ale svítit, aby to co nejméně škodilo noční přírodě a obloze nad hlavou?

Když světlo svítí, tma nemá šanci – Radim Toman
Přednáška shrnuje zajímavé úryvky z bible týkající se noci, tmy, střídání dne a noci a které mají přesah k modernímu narušování nočního životního prostředí a světelnému znečištění.

Za příznivého počasí po přednášce následuje pozorování noční oblohy.

Více informací:
https://hvezdarnaub.cz/program/svetlo-a-tma-2020/
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Světlo 


13. vesmírný týden 2020

13. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 23. 3. do 29. 3. 2020. Měsíc bude v novu. Večer je vidět jasná planeta Venuše. Ráno jsou poblíž sebe Mars, Jupiter a Saturn. Zájemci o komety si mohou dvě středně jasné prohlédnout relativně vysoko na obloze a jednu také večer nízko na západě. V neděli 29. března přecházíme na letní čas. Přes utlumení dění ve společnosti ještě probíhají nějaké starty raket a přípravy běží, s patřičnými karanténními opatřeními, i směrem ke startu Sojuzu k ISS. Před 365 lety se narodil Christiaan Huygens, objevitel měsíce Titan.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

NGC 2264 RGB SHO

Titul Česká astrofotografie měsíce za únor 2020 obdržel snímek „NGC 2264“, jehož autorem je Pavol Kollarik   Titul Česká astrofotografie měsíce za únor 2020 obdržel snímek „NGC 2264“, jehož autorem je Pavol Kollarik. Za devatero horami a devatero řekami, ještě dál než běhá po obloze

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Venuše pase Kuřátka

Večernice s Kuřátky.. Nikon 7200/Tamron 150-600/ISO 3200/clona 5/čas 1,3 s na doštelování použity střídavě programy Siril, Rawtherepee,Darktable a Gimp

Další informace »