Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Jarní astronomický den v Beskydech

Jarní astronomický den v Beskydech

Tradiční Jarní astronomický den v Beskydech, připraveny budou opět přednášky na astronomické tma a téma přírody v Beskydech. Přes den budeme pozorovat Slunce dalekohledem se speciální folií, v noci je pak připraveno pozorování noční oblohy s výkladem.

Místo konání akce: Staré Hamry, Česko
Typ akce: Akce pro rodiny s dětmi
Termín konání akce: 25.04.2020 od 15:30 do 23:59

Místo: Hotel Charbulák, Staré Hamry, Beskydská oblast tmavé oblohy.
Více info: www.boto.cz
Odkaz na mapu: https://mapy.cz/s/cokudalaze
Vstupné zdarma, kapacita sálu je dostatečná.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Boto


3. vesmírný týden 2021

3. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 18. 1. do 24. 1. 2021. Měsíc bude v první čtvrti. Večer je vidět Mars procházející kolem Uranu. Aktivita Slunce je nízká. Proběhl první testovací zážeh centrálního stupně připravované obří rakety SLS. Naopak test Starship SN9 byl odložen pro výměnu motorů. Očekáváme starty rakety Falcon 9, Electron a LauncherOne. Krtek na Marsu skončil svou neúspěšnou misi. Podívejte se na kosmonautickou aplikaci a web pro děti. Před 15 lety startovala sonda New Horizons k planetě Pluto, aby následně prozkoumala už jen trpasličí planetu a jeden malý objekt Kuiperova pásu.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

California-Taurus-M45

Titul Česká astrofotografie měsíce za listopad 2020 získal snímek „California-Taurus-M45“, jehož autorem je Evžen Brunner   Do našich krajin přichází pomalu zima a s ní se nám v průběhu noci vysoko nad hlavu dostávají zajímavá souhvězdí. Tak například Býk či Perseus. A

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Planety Uran a Mars blízko u sebe a přitom tak daleko od sebe

Další informace »