Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Jarní MHV

Jarní MHV

Jarní MHV je tradiční akcí pro amatérské astronomy a příznivce astronomie.

Místo konání akce: Rekerační středisko Věšín
Typ akce: Pozorování
Termín konání akce: 26.04.2019 od 16:00 – 28.04.2019 do 14:00

Letošní jarní MHV se bude konat v rekreačním středisku Věšín v Brdech. Jedná se o setkání astronomů amatérů pod tmavou oblohou. Nápní akce jsou společná pozorování, výměna zkušeností a přednášky. Více informací o akci a možnost přihlášení najdete v tuto chvíli zde: https://www.astro.cz/spolecnost/poradame/mezni-hvezdna-velikost.html.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: MHV


16. vesmírný týden 2019

16. vesmírný týden 2019

Přehled událostí na obloze od 15. 4. do 21. 4. 2019. Měsíc bude v úplňku. Večer je vidět Mars, ráno Jupiter a Saturn. Slunce stále zdobí větší skvrna. Astronomové publikovali první snímek černé díry, který zároveň potvrzuje teorii. Izraelská sonda Beresheet sice nezvládla přistání, ale úspěch podnítil plány na misi nové sondy. Falcon Heavy vykonal perfektní první komerční start. ESA přiblížila možnosti dalšího postupu krtka sondy InSight. Před pěti roky skončila dopadem na Měsíc mise sondy LADEE.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

M 45

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2019 obdržel snímek „M 45“, jehož autorem je Pavel Uhrin   Subaru … nu nejsme sice nyní v automobilovém průmyslu, ale japonské Subaru opravdu představuje šest hvězdiček, které se dostaly do loga známé automobilky. Ovšem i japonský

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Úplněk

Další informace »