Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Jiří Grygar: Žeň objevů 2019

Jiří Grygar: Žeň objevů 2019

Další pokračování legendárního cyklu o nejnovějších astronomických objevech.

Místo konání akce: Pod Hvězdárnou 768, Ďáblice, Česko
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 09.09.2020 od 18:00 do 20:00

Žeň objevů je fenomenální série přednášek, kterou Jiří Grygar započal již roku 1966. Každý rok sestavuje přehled nejdůležitějších astronomických objevů uplynulého roku. To vyžaduje stovky hodin práce spočívající především v četbě odborné literatury. Počet objevů neustále roste a Jiří Grygar je jediný, kdo se orientuje v astronomii napříč všemi obory, a dokáže o objevech poutavě vyprávět.

Podrobnosti na stránkách Hvězdárny Ďáblice
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Žeň objevů, Jiří Grygar


40. vesmírný týden 2020

40. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 28. 9. do 4. 10. 2020. Měsíc bude v úplňku. Večer jsou nízko nad jihem Jupiter a Saturn, po půlnoci je velmi vysoko nad jihovýchodem Mars a nad ránem je vidět jasná Venuše. Aktivita Slunce je nízká. Minulý týden přinesl jen jediný, ale úspěšný, start čínské rakety. V tomto týdnu by mohla přijít startovací nálož až se třemi nebo dvěma starty denně. Před 100 lety se narodil italský inženýr Bepi Colombo, který navrhl gravitační manévry u planet (cesta k Merkuru kolem Venuše) a jmenuje se po něm evropská sonda k nejmenší planetě.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Expedícia Perzeidy 2020

Titul Česká astrofotografie měsíce za srpen 2020 získal snímek „Expedícia Perzeidy 2020“, jehož autorem je Robert Barsa   Slzy svatého Vavřince. Pravděpodobně jste toto pojmenování někdy slyšeli. Kdo byl svatý Vavřinec a proč o něm píšeme v tomto textu? Každý rok, okolo

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Saturn

Foceno v primárním ohnisku Canon eos dalekohled Bresser AR 152/760 mm

Další informace »