Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Kolofota - seminář o astrofotografii

Kolofota - seminář o astrofotografii

Kolofota (30. září až 6. října), seminář o astrofotografii

Místo konání akce: Humenné, Slovensko
Typ akce: Školení/Kurz/Workshop
Termín konání akce: 30.09.2024 – 06.10.2024

Má trochu jiný průběh, ale na stejném místě. Společný program je jenom na víkend, ale celý týden je k dispozici prostředí hvězdárny pro použití vlastní dalekohledů a foťáků. Stránky a informace k setkání jsou zdehttps://kolofota.astrokolonica.sk/ , tak, jak je sepsal Mgr. Róbert Adam, manažer pro astrofotografii v projektu Cez Poloniny ku hviezdam. Před cestou na setkání je zase dobré zkouknout počasí a případně přibalit pohorky na procházky, pokud budou deště. Fotit se při nich opravdu nedá.

My jsme společnou část strávili v planetáriu a jednak prošli zkušenosti s programy, které používá Kolonická hvězdárna, a pak se také podívali na fotky, které se nám účastníkům podařily. Programová část se hodně točila kolem CCDCiel, který slouží jako řídící software pro většinu přístrojů, které hvězdárna pro focení a řízení spektroskopů používá.

A jak mohou vypadat záběry z Kolonice? No třeba jako PuWe1 a lépe ????. 

Mlhovina PuWe1 Autor: Karel Kolomazník
Mlhovina PuWe1
Autor: Karel Kolomazník
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Astronomický sraz, Astrofotografie , Seminář, Hvezdáreň Kolonické sedlo


21. vesmírný týden 2024

21. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 20. 5. do 26. 5. 2024. Měsíc ve fázi kolem úplňku silně září na noční obloze a vlastně tím začíná období světlejších nocí, protože se blíží slunovrat. Planety večer vidět nejsou a na ranní obloze je pouze velmi nízko Saturn a snaží se vylézt i Mars. V koronografu SOHO budou v konjunkci Jupiter a Venuše. Aktivita Slunce je pořád docela velká, i když ve světle uplynulého týdne výrazně nižší. Pozorovatelé deep-sky objektů a komet jistě znají online web CzSkY.cz, který doznal dalšího vylepšení. New Shepard je zpět ve službě. Starliner na svůj let s posádkou stále čeká. Falcon 9 zaznamenal již 21. znovupoužití prvního stupně.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

V zajetí barev

Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2024 obdržel snímek „V zajetí barev“, jehož autorem je Pavel Váňa   Kdo by neměl rád jaro, kdy po studených zamračených  dnech, skrovně prosvětlených hřejivými slunečními paprsky se příroda začíná probouzet. Zelenající se stromy jsou

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Měsíční krátery a moře

Další informace »