Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Mezinárodní solarigrafické setkání 2020

Mezinárodní solarigrafické setkání 2020

Letos je to právě dvacet let, co vznikl unikátní projekt nazvaný Solarigrafie. U zrodu tohoto projektu stáli tři muži Sławomir Decyk, Paweł Kula a Diego López Calvín. Je na čase se ohlednout, zhodnotit úspěchy projektu a uvažovat nad jeho budoucností. Protože projekt má širší využití, rádi bychom tímto pozvali všechny, kteří mají se solarigrafií nějakou zkušenost, popř. by ji rádi získali na Mezinárodní solarigrafické setkání: Mezi vědou, uměním a vzděláváním.  

Místo konání akce: Královská obora 233, Praha 1, Česko
Typ akce: Nezařazeno
Termín konání akce: 12.06.2020 od 18:00 – 14.06.2020 do 14:00

Sluneční sekce ČAS je spoluorganizátorem Mezinárodního solarigrafického setkání Mezi vědou, uměním a vzděláváním. Setkání proběhne v Pražském planetáriu ve dnech 11. - 14. června 2020. Cílem je diskutovat o všech aspektech solarigrafie: od jejích kořenů v konceptuálním umění a astronomii, přes fotografické chemické procesy, různé techniky a typy kamer až po právní aspekty solarigrafie a využití solarigrafie ve vzdělávání a popularizaci. Akce zahrnuje i výstavu Vašich solarigrafických fotografií a v neposlední řadě i workshop pro širokou veřejnost. Snad bude toto setkání místem pro výměnu znalostí a nápadů mezi účastníky a stane se milníkem v historii projektu Solarigrafie.

Celé setkání probíhá v anglickém jazyce. V odůvodněných případech, se souhlasem organizačního výboru, prezentace může být česky/slovensky s anglicky psanou prezentací.

Více informací na oficiálních stránkách akce: http://www.asu.cas.cz/~sunwatch/cs/stranka/solarigraficke-setkani-2020

Solarigrafické setkání Autor: Maciej Zapiór
Solarigrafické setkání
Autor: Maciej Zapiór
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Astronomická setkání


22. vesmírný týden 2020

22. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 25. 5. do 31. 5. 2020. Měsíc bude v první čtvrti. Večer se loučíme s Venuší, ale její tenký srpek může být zajímavý ve dne. Na večerní obloze je ještě Merkur. Ráno si relativně nízko nad jihovýchodem říkají o pozornost planety Saturn a Jupiter, nejníže je také Mars. Stále můžeme zkusit spatřit nějaké komety. Pozorování doplňují vláčky družic Starlink, jejichž 7. start nakonec proběhne až po nejočekávanější události jara, startu Falconu 9 s pilotovanou lodí CrewDragon, jejíž start je v plánu ve středu večer. Před 90 lety se narodil známý americký astronom Frank Drake.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Venuše 18.3. a 11.4.

ČAM za březen 2020:  Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2020 obdržel snímek „Venuše 2020“, jehož autorem je Jan Klečka Venuše. Ano, tak ji známe my. Ale známe ji? Pro někoho římská bohyně lásky a krásy. Pro někoho prehistorická figurka z oblasti Pavlovických vrchů na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Světelná stopa ISS

Další informace »