Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Mezinárodní solarigrafické setkání 2020

Mezinárodní solarigrafické setkání 2020

Letos je to právě dvacet let, co vznikl unikátní projekt nazvaný Solarigrafie. U zrodu tohoto projektu stáli tři muži Sławomir Decyk, Paweł Kula a Diego López Calvín. Je na čase se ohlednout, zhodnotit úspěchy projektu a uvažovat nad jeho budoucností. Protože projekt má širší využití, rádi bychom tímto pozvali všechny, kteří mají se solarigrafií nějakou zkušenost, popř. by ji rádi získali na Mezinárodní solarigrafické setkání: Mezi vědou, uměním a vzděláváním.  

Místo konání akce: Královská obora 233, Praha 1, Česko
Typ akce: Nezařazeno
Termín konání akce: 12.06.2020 od 18:00 – 14.06.2020 do 14:00

Sluneční sekce ČAS je spoluorganizátorem Mezinárodního solarigrafického setkání Mezi vědou, uměním a vzděláváním. Setkání proběhne v Pražském planetáriu ve dnech 11. - 14. června 2020. Cílem je diskutovat o všech aspektech solarigrafie: od jejích kořenů v konceptuálním umění a astronomii, přes fotografické chemické procesy, různé techniky a typy kamer až po právní aspekty solarigrafie a využití solarigrafie ve vzdělávání a popularizaci. Akce zahrnuje i výstavu Vašich solarigrafických fotografií a v neposlední řadě i workshop pro širokou veřejnost. Snad bude toto setkání místem pro výměnu znalostí a nápadů mezi účastníky a stane se milníkem v historii projektu Solarigrafie.

Celé setkání probíhá v anglickém jazyce. V odůvodněných případech, se souhlasem organizačního výboru, prezentace může být česky/slovensky s anglicky psanou prezentací.

Více informací na oficiálních stránkách akce: http://www.asu.cas.cz/~sunwatch/cs/stranka/solarigraficke-setkani-2020

Solarigrafické setkání Autor: Maciej Zapiór
Solarigrafické setkání
Autor: Maciej Zapiór
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Astronomická setkání


43. vesmírný týden 2020

43. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 19. 10. do 25. 10. 2020. Měsíc bude v první čtvrti. Večer jsou nízko nad jihem Jupiter a Saturn, po půlnoci je velmi vysoko Mars. Ráno je vidět jasná Venuše. Aktivita Slunce je nízká. Na ISS dorazila nová tříčlenná posádka v Sojuzu MS-17. SpaceX připravuje test třímotorové Starhip. Blue Origin provedla po delší odmlce další suborbitální let New Shepard. Sonda BepiColombo proletěla kolem Venuše. Proběhl start s družicemi Starlink (č. 13) a brzy má letět další. Před 45 lety probíhal úspěšně výzkum Venuše sondami Veněra 9 a 10, které také pořídily první snímky povrchu.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

LBN468 Temná a reflexní mlhovina škorpion

  Titul Česká astrofotografie měsíce za září 2020 získal snímek „LBN468 - temná a reflexní mlhovina v Cefeovi“, jehož autorem je Tomáš Zábranský   Na naší obloze je několik souhvězdí, která nikdy nezapadají. Jsou tak blízko nebeského pólu, že se ani při největší snaze během

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

M1 Krabí mlhovina

Newton 150/750 + ZWO Camera ASI 178

Další informace »