Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Mezinárodní solarigrafické setkání 2020

Mezinárodní solarigrafické setkání 2020

Letos je to právě dvacet let, co vznikl unikátní projekt nazvaný Solarigrafie. U zrodu tohoto projektu stáli tři muži Sławomir Decyk, Paweł Kula a Diego López Calvín. Je na čase se ohlednout, zhodnotit úspěchy projektu a uvažovat nad jeho budoucností. Protože projekt má širší využití, rádi bychom tímto pozvali všechny, kteří mají se solarigrafií nějakou zkušenost, popř. by ji rádi získali na Mezinárodní solarigrafické setkání: Mezi vědou, uměním a vzděláváním.  

Místo konání akce: Královská obora 233, Praha 1, Česko
Typ akce: Nezařazeno
Termín konání akce: 12.06.2020 od 18:00 – 14.06.2020 do 14:00

Sluneční sekce ČAS je spoluorganizátorem Mezinárodního solarigrafického setkání Mezi vědou, uměním a vzděláváním. Setkání proběhne v Pražském planetáriu ve dnech 11. - 14. června 2020. Cílem je diskutovat o všech aspektech solarigrafie: od jejích kořenů v konceptuálním umění a astronomii, přes fotografické chemické procesy, různé techniky a typy kamer až po právní aspekty solarigrafie a využití solarigrafie ve vzdělávání a popularizaci. Akce zahrnuje i výstavu Vašich solarigrafických fotografií a v neposlední řadě i workshop pro širokou veřejnost. Snad bude toto setkání místem pro výměnu znalostí a nápadů mezi účastníky a stane se milníkem v historii projektu Solarigrafie.

Celé setkání probíhá v anglickém jazyce. V odůvodněných případech, se souhlasem organizačního výboru, prezentace může být česky/slovensky s anglicky psanou prezentací.

Více informací na oficiálních stránkách akce: http://www.asu.cas.cz/~sunwatch/cs/stranka/solarigraficke-setkani-2020

Solarigrafické setkání Autor: Maciej Zapiór
Solarigrafické setkání
Autor: Maciej Zapiór




« zpět na kalendář akcí

Štítky: Astronomická setkání


18. vesmírný týden 2024

18. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 29. 4. do 5. 5. 2024. Měsíc bude v poslední čtvrti a je vidět hlavně ráno a dopoledne. Slunce je poměrně hodně aktivní. Večer je velmi nízko Jupiter a ráno extrémně nízko Saturn. Pozorovat můžeme několik slabších komet. Český tým studentů uspěl se svým projektem v Houstonu. Čína chystá start rakety CZ-5 s návratovou misí Chang’e 6 pro vzorky z odvrácené strany Měsíce. Sonda Voyager 1 po pěti měsících opět komunikuje normálně a brzy by měla posílat i vědecká data. Před 70 lety objevil Kuiper měsíc Neptunu Nereida a před 30 lety se k Venuši vydala sonda Magellan.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ic2087

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2024 obdržel snímek „IC 2087“, jehož autorem je Zdeněk Vojč     Souhvězdí Býka je plné zajímavých astronomických objektů. Tedy fakticky ne toto souhvězdí, ale oblast vesmíru, kterou nám na naší obloze souhvězdí Býka vymezuje. Najdeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Polární záře

Polární záře z jihu Moravy

Další informace »