Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Mimořádný seminář Astronomického ústavu UK: revize základních parametrů hvězd

Mimořádný seminář Astronomického ústavu UK: revize základních parametrů hvězd

Dovolujeme si vás pozvat na mimořádný seminář Astronomického ústavu Univerzity Karlovy, na němž se svou přednáškou na téma The CHARA/SPICA project for stellar parameters and images vystoupí Denis Mourard z francouzské Observatoire de la Côte d'Azur. Veřejně přístupná přednáška bude proslovena v anglickém jazyce v posluchárně T1 trojského areálu Matematicko-fyzikální fakulty UK.

Místo konání akce: V Holešovičkách 2, 180 00 Praha, Česká republika
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 16.04.2019 od 12:00 do 13:10

Kromě mimořádných seminářů Astronomického ústavu Univerzity Karlovy pořádáme v průběhu výukových částí akademického roku (od října do května, s výjimkou několika týdnů na přelomu ledna a února) rovněž semináře pravidelné. Konají se vždy ve středu od 10 hodin 10 minut v posluchárně T1 v hlavní budově trojského areálu Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Všechny naše semináře jsou veřejně přístupné, všichni zájemci o astronomii a astrofyziku jsou srdečně zváni.

17.4.2019:
FS CMa hvězdy - záhada cirkumstelární hmoty
v češtině přednese: Daniela Korčáková (Astronomický ústav UK, Praha)

24.4.2019, mimořádně v posluchárně T7:
Efekty slnečnej aktivity v českej rozvodnej sieti
ve slovenštině přednese: Tatiana Výbošťoková (Astronomický ústav UK, Praha)
Spektrálna analýza bielych erupcií
ve slovenštině přednese: Lucia Mravcová (Astronomický ústav UK, Praha)
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška , Astronomický ústav UK, Seminář Astronomického ústavu UK


16. vesmírný týden 2019

16. vesmírný týden 2019

Přehled událostí na obloze od 15. 4. do 21. 4. 2019. Měsíc bude v úplňku. Večer je vidět Mars, ráno Jupiter a Saturn. Slunce stále zdobí větší skvrna. Astronomové publikovali první snímek černé díry, který zároveň potvrzuje teorii. Izraelská sonda Beresheet sice nezvládla přistání, ale úspěch podnítil plány na misi nové sondy. Falcon Heavy vykonal perfektní první komerční start. ESA přiblížila možnosti dalšího postupu krtka sondy InSight. Před pěti roky skončila dopadem na Měsíc mise sondy LADEE.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

M 45

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2019 obdržel snímek „M 45“, jehož autorem je Pavel Uhrin   Subaru … nu nejsme sice nyní v automobilovém průmyslu, ale japonské Subaru opravdu představuje šest hvězdiček, které se dostaly do loga známé automobilky. Ovšem i japonský

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Úplněk

Další informace »