Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Nesmír - další hvězdářské setkání pro nevidomé a slabozraké: Famózní start rakety Falcon Heavy od SpaceX

Nesmír - další hvězdářské setkání pro nevidomé a slabozraké: Famózní start rakety Falcon Heavy od SpaceX

Jste člověk se zrakovým hendikepem? Pak právě pro Vás jsme připravili další hvězdářské setkání. Těšit se můžete nejen na znovuprožití famózního startu rakety Falcon Heavy od SpaceX, ale také na novinky Nesmíru.

Místo konání akce: SONS, Krakovská 21, Praha
Typ akce: Nezařazeno
Termín konání akce: 20.11.2018 od 18:30 do 20:00

Program:

1. Famózní start rakety Falcon Heavy od SpaceX
Vrátíme se k 6. únoru 2018, kdy z floridské rampy 39A odstartovala v současnosti nejsilnější nosná raketa Falcon Heavy společnosti SpaceX. Pustíme si vybraný audio-video záznam a s pomocí základních modelů rakety se staneme součástí jednoho z historických okamžiků kosmonautiky. Budeme mít k dispozici následující pomůcky:
- 3-krát trojrozměrný model rakety (spojené jádro (první stupeň) se dvěma pomocnými stupni),
- 3-krát trojrozměrný model nákladového prostoru s automobilem (Tesla Roadster),
- audio-vizuální záznam startu rakety Falcon Heavy,
- nahrávky skladeb Space Oddity a Life on Mars? od Davida Bowieho,
- ukázky z knihy Stopařův průvodce po Galaxii.

2. Seznámení s novinkami Nesmíru
Součástí Nesmíru se stanou knihovna a sdílený tisk. V knihovně si zájemci budou moci půjčit tematické publikace a pomůcky (například 3D výtisky). Sdílený 3D tisk umožní zájemcům vytisknout si 3D model.
Jednu 3D tiskárnu budeme mít na hvězdářském setkání, takže ti z vás, kdo se budete chtít letmo seznámit s tím, jak některé pomůcky zhotovujeme, budete mít možnost.
Budeme mít k dispozici následující pomůcky:
- vybraná literatura,
- 3D tiskárna.

Kde?

Akce je určena pro lidi se zrakovým postižením, vstup na setkání je zdarma. Počet účastníků setkání je omezený.

Kdy?
Praha: 20. listopadu 2018 od 18:30 do 20:00. Program probíhá v klubovně SONS, Krakovská 21, Praha 1.

Další informace:

- Svoji účast nám nahlaste co nejdříve přes formulář (ideálně) na https://www.nesmir.cz/ anebo přes email petr.dusek@nesmir.cz.
- Jestliže netrefíte na místo akce a nemáte možnost si sami zajistit doprovod, prosím, dejte nám to vědět co nejdříve – pro zájemce zajistíme hromadný doprovod na setkání a zpět. V Praze do klubovny SONS – sraz je na stanici metra „C“ Muzeum v 18:10 – u předního vagónu jedoucího ve směru Háje. Máte-li o doprovod zájem, uveďte nám to během registrace.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Kosmonautika


49. vesmírný týden 2019

49. vesmírný týden 2019

Přehled událostí na obloze od 2. 12. do 8. 12. 2019. Měsíc bude v první čtvrti. Podvečerní obloha patří Venuši a Saturnu, Jupiter rychle mizí. Ráno je vidět Merkur a Mars. Na ISS má proběhnout další výstup k AMS-02 a měly by k ní startovat dvě zásobovací lodi. Před 380 lety byl pozorován první přechod Venuše přes sluneční kotouč.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

NGC6888 a PN G75.5+1.7

Titul Česká astrofotografie měsíce za říjen 2019 obdržel snímek „NGC6888 a PN G75.5+1.7“, jehož autorem je Vladimír Nádvorník   Hvězdné objekty mívají často poněkud tajemná označení, která i mnoha astronomům dokonce ani nenaznačí … Tak třeba „NGC6888 a PN G75.5+1.7“ z titulku tohoto

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Planety nad západním obzorem

Další informace »