Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Nesmír - další hvězdářské setkání pro nevidomé a slabozraké: Famózní start rakety Falcon Heavy od SpaceX

Nesmír - další hvězdářské setkání pro nevidomé a slabozraké: Famózní start rakety Falcon Heavy od SpaceX

Jste člověk se zrakovým hendikepem? Pak právě pro Vás jsme připravili další hvězdářské setkání. Těšit se můžete nejen na znovuprožití famózního startu rakety Falcon Heavy od SpaceX, ale také na novinky Nesmíru.

Místo konání akce: SONS, Krakovská 21, Praha
Typ akce: Nezařazeno
Termín konání akce: 20.11.2018 od 18:30 do 20:00

Program:

1. Famózní start rakety Falcon Heavy od SpaceX
Vrátíme se k 6. únoru 2018, kdy z floridské rampy 39A odstartovala v současnosti nejsilnější nosná raketa Falcon Heavy společnosti SpaceX. Pustíme si vybraný audio-video záznam a s pomocí základních modelů rakety se staneme součástí jednoho z historických okamžiků kosmonautiky. Budeme mít k dispozici následující pomůcky:
- 3-krát trojrozměrný model rakety (spojené jádro (první stupeň) se dvěma pomocnými stupni),
- 3-krát trojrozměrný model nákladového prostoru s automobilem (Tesla Roadster),
- audio-vizuální záznam startu rakety Falcon Heavy,
- nahrávky skladeb Space Oddity a Life on Mars? od Davida Bowieho,
- ukázky z knihy Stopařův průvodce po Galaxii.

2. Seznámení s novinkami Nesmíru
Součástí Nesmíru se stanou knihovna a sdílený tisk. V knihovně si zájemci budou moci půjčit tematické publikace a pomůcky (například 3D výtisky). Sdílený 3D tisk umožní zájemcům vytisknout si 3D model.
Jednu 3D tiskárnu budeme mít na hvězdářském setkání, takže ti z vás, kdo se budete chtít letmo seznámit s tím, jak některé pomůcky zhotovujeme, budete mít možnost.
Budeme mít k dispozici následující pomůcky:
- vybraná literatura,
- 3D tiskárna.

Kde?

Akce je určena pro lidi se zrakovým postižením, vstup na setkání je zdarma. Počet účastníků setkání je omezený.

Kdy?
Praha: 20. listopadu 2018 od 18:30 do 20:00. Program probíhá v klubovně SONS, Krakovská 21, Praha 1.

Další informace:

- Svoji účast nám nahlaste co nejdříve přes formulář (ideálně) na https://www.nesmir.cz/ anebo přes email petr.dusek@nesmir.cz.
- Jestliže netrefíte na místo akce a nemáte možnost si sami zajistit doprovod, prosím, dejte nám to vědět co nejdříve – pro zájemce zajistíme hromadný doprovod na setkání a zpět. V Praze do klubovny SONS – sraz je na stanici metra „C“ Muzeum v 18:10 – u předního vagónu jedoucího ve směru Háje. Máte-li o doprovod zájem, uveďte nám to během registrace.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Kosmonautika


8. vesmírný týden 2019

8. vesmírný týden 2019

Přehled událostí na obloze od 18. 2. do 24. 2. 2019. Měsíc bude v úplňku. Večer se objevuje Merkur a vysoko jsou Mars a Uran. Ráno můžeme pozorovat Jupiter, a také úhlově blízko sebe se pohybující Venuši a Saturn. Skončila mise Opportunity na Marsu. Startovat má mimo jiné izraelský měsíční lander Beresheet. InSight vyložila přístroj HP3. Japonská sonda Hayabusa 2 by se měla pokusit o odběr vzorků z asteroidu Ryugu. Před 125 lety se narodil astronom a diplomat Jaroslav Císař.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Vzdálený vesmír v souhvězdí Kefea

Titul Česká astrofotografie měsíce za leden 2019 obdržel snímek „Vzdálený vesmír v souhvězdí Kefea“, jehož autorem je Evžen Brunner   Vítězný snímek měsíce ledna 2019 soutěže Česká astrofotografie měsíce, která probíhá pod patronací České astronomické společnosti, je snímek

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Merkur

fotografováno mobilem, nic jiného jsem zrovna po ruce neměl

Další informace »