Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Velké setkání složek ČAS

ODLOŽENO: Velké setkání složek ČAS

Z důvodu uzavření Planetária Ostrava bude akce odložena. Brzy oznámíme nový termín. Výkonný výbor ČAS vás srdečně zve na velmi očekávanou akci, na které se potkají profesionální a amatérští astronomové, představí svou činnost a zároveň se dozví, na čem pracují studenti astronomie.

Místo konání akce: K Planetáriu 502, Ostrava-Krásné Pole, Česko
Typ akce: Akce ČAS
Termín konání akce: 03.04.2020 od 13:00 – 05.04.2020 do 14:30

Pátek bude věnován vzájemnému setkání studentů astronomie, kdy formou krátkých prezentaci představí, čím se zabývají. Podobné setkávání dosud chybělo. Bude zajímavé i pro členy ČAS poznat nastupující generaci.

V sobotu a v neděli proběhne setkání profesionálních a amatérských astronomů. Zvané přednášky profesionálních astronomů doplní představení činnosti složek ČAS. Předpokládá se, že každá složka vyšle alespoň jednoho zástupce. Programu se zúčastní vedení ČAS včetně čestného předsedy Jiřího Grygara. V sobotu budou předány Cena Zdeňka Kvíze a Ceny Jindřicha Zemana za astrofotografii. Program zpestří společně shlédnutí pořadu v planetáriu či exkurze k superpočítači.

Ke stažení: průběžne doplňovaný program dle došlých návratek.

Ke stažení: návratka
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Setkání složek


29. vesmírný týden 2020

29. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 13. 7. do 19. 7. 2020. Měsíc ubývá směrem k novu. Velké planety Jupiter a Saturn jsou vidět prakticky celou noc, Mars a Venuše nejlépe až ráno. Na obloze je nádherná kometa NEOWISE. Pokračuje sezóna NLC. Falcon 9 se Starlinky zaznamenal další odklad. Startovat má také sonda k Marsu, kterou připravily Spojené arabské emiráty. Před 170 lety byla provedena první primitivní fotografie hvězdy Vega a před 45 lety se setkaly posádky v rámci mise Sojuz-Apollo.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Tatranští skřítci

Titul Česká astrofotografie měsíce za červen 2020 získal snímek „Tatranští skřítci“, jehož autory jsou Daniel Ščerba a Miloslav Druckmüller.     Bájné skřítky nalezneme snad po celém světě. Často kutají v horách rudu, tu a tam vylezou na zemský povrch a škodí nebo pomáhají.

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Kometa C/2020 F3 (NEOWISE)

foceno z Vyhlídky nad Vamberkem 15. 07. 2020

Další informace »