Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Velké setkání složek ČAS

ODLOŽENO: Velké setkání složek ČAS

Z důvodu uzavření Planetária Ostrava bude akce odložena. Brzy oznámíme nový termín. Výkonný výbor ČAS vás srdečně zve na velmi očekávanou akci, na které se potkají profesionální a amatérští astronomové, představí svou činnost a zároveň se dozví, na čem pracují studenti astronomie.

Místo konání akce: K Planetáriu 502, Ostrava-Krásné Pole, Česko
Typ akce: Akce ČAS
Termín konání akce: 03.04.2020 od 13:00 – 05.04.2020 do 14:30

Pátek bude věnován vzájemnému setkání studentů astronomie, kdy formou krátkých prezentaci představí, čím se zabývají. Podobné setkávání dosud chybělo. Bude zajímavé i pro členy ČAS poznat nastupující generaci.

V sobotu a v neděli proběhne setkání profesionálních a amatérských astronomů. Zvané přednášky profesionálních astronomů doplní představení činnosti složek ČAS. Předpokládá se, že každá složka vyšle alespoň jednoho zástupce. Programu se zúčastní vedení ČAS včetně čestného předsedy Jiřího Grygara. V sobotu budou předány Cena Zdeňka Kvíze a Ceny Jindřicha Zemana za astrofotografii. Program zpestří společně shlédnutí pořadu v planetáriu či exkurze k superpočítači.

Ke stažení: průběžne doplňovaný program dle došlých návratek.

Ke stažení: návratka
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Setkání složek


13. vesmírný týden 2020

13. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 23. 3. do 29. 3. 2020. Měsíc bude v novu. Večer je vidět jasná planeta Venuše. Ráno jsou poblíž sebe Mars, Jupiter a Saturn. Zájemci o komety si mohou dvě středně jasné prohlédnout relativně vysoko na obloze a jednu také večer nízko na západě. V neděli 29. března přecházíme na letní čas. Přes utlumení dění ve společnosti ještě probíhají nějaké starty raket a přípravy běží, s patřičnými karanténními opatřeními, i směrem ke startu Sojuzu k ISS. Před 365 lety se narodil Christiaan Huygens, objevitel měsíce Titan.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

NGC 2264 RGB SHO

Titul Česká astrofotografie měsíce za únor 2020 obdržel snímek „NGC 2264“, jehož autorem je Pavol Kollarik   Titul Česká astrofotografie měsíce za únor 2020 obdržel snímek „NGC 2264“, jehož autorem je Pavol Kollarik. Za devatero horami a devatero řekami, ještě dál než běhá po obloze

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Venuše pase Kuřátka

Večernice s Kuřátky.. Nikon 7200/Tamron 150-600/ISO 3200/clona 5/čas 1,3 s na doštelování použity střídavě programy Siril, Rawtherepee,Darktable a Gimp

Další informace »