Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Velké setkání složek ČAS

ODLOŽENO: Velké setkání složek ČAS

Z důvodu uzavření Planetária Ostrava bude akce odložena. Brzy oznámíme nový termín. Výkonný výbor ČAS vás srdečně zve na velmi očekávanou akci, na které se potkají profesionální a amatérští astronomové, představí svou činnost a zároveň se dozví, na čem pracují studenti astronomie.

Místo konání akce: K Planetáriu 502, Ostrava-Krásné Pole, Česko
Typ akce: Akce ČAS
Termín konání akce: 03.04.2020 od 13:00 – 05.04.2020 do 14:30

Pátek bude věnován vzájemnému setkání studentů astronomie, kdy formou krátkých prezentaci představí, čím se zabývají. Podobné setkávání dosud chybělo. Bude zajímavé i pro členy ČAS poznat nastupující generaci.

V sobotu a v neděli proběhne setkání profesionálních a amatérských astronomů. Zvané přednášky profesionálních astronomů doplní představení činnosti složek ČAS. Předpokládá se, že každá složka vyšle alespoň jednoho zástupce. Programu se zúčastní vedení ČAS včetně čestného předsedy Jiřího Grygara. V sobotu budou předány Cena Zdeňka Kvíze a Ceny Jindřicha Zemana za astrofotografii. Program zpestří společně shlédnutí pořadu v planetáriu či exkurze k superpočítači.

Ke stažení: průběžne doplňovaný program dle došlých návratek.

Ke stažení: návratka
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Setkání složek


4. vesmírný týden 2021

4. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 25. 1. do 31. 1. 2021. Měsíc bude v úplňku. Většina planet je úhlově blízko Slunci. Večer je dobře vidět hlavně Mars. Ve vesmíru je více než 1000 družic Starlink. Jen tento týden jich bylo vyneseno 60 + 10 při rekordním startu Transporter-1, při němž bylo vypuštěno 143 družic. Kromě Falconů 9 hlavně se Starlinky se startu dočkaly i rakety startující z Číny a Nového Zélandu. Před 55 lety odstartovala k Měsíci Luna 9, která jako první měkce dosedla na jeho povrchu. Před 50 lety startovalo k Měsíci Apollo 14.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

konjunkcia jupitera a saturnu

Titul Česká astrofotografie měsíce za prosinec 2020 získal snímek „Konjunkcia Jupitera a Saturnu“, jehož autorem je Martin Bažo   Konjunkce Jupitera a Saturnu. Tedy okamžik, kdy se k sobě planety na obloze přiblíží na nejmenší úhlovou vzdálenost. Vzhledem k tomu, že se planety pohybují

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Velké halo mobilem

Měsíc s velkým halem

Další informace »