Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Osmá múza astronomie

Osmá múza astronomie - zrušeno

PRO NEMOC ZRUŠENO - hledáme náhradí termín   Přijďte si poslechnout poutavé vyprávění vyhlášeného českého astrofyzika RNDr. Jiřího Grygara, CSc.

Místo konání akce: Husova 206, Valdické Předměstí, 506 01 Jičín, Česko
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 13.06.2023 od 18:00 do 20:00

Dozvíte se:
Proč Tycho Brahe zavítal do Čech? Co v Praze vykonal a čím byl prospěšný Johannesi Keplerovi? Představíme si Keplerovu činnost i jeho významné publikace. Co přinesla pozoruhodná sbírka básní, Písně kosmické od Jana Nerudy a to nejenom poezií, ale i z vědeckého pohledu. 

Přednáška J. Grygara proběhne v Biografu Český ráj, kde jsou i VSTUPENKY v předprodeji.

cena: 100 Kč / 130 Kč (Sleva: senioři, studenti, děti)

146250.jpg Autor: Osmá múza astronomie - Jičín

Autor: Osmá múza astronomie - Jičín




« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška , Hvězdárna Jičín, Jiří Grygar, Centrum přírodních věd Hvězdárna Jičín


25. vesmírný týden 2026

25. vesmírný týden 2026

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 15. 6. do 21. 6. 2026. Měsíc po novu se objeví na večerní obloze a setká se s Merkurem a Venuší. Pomalu klesá k obzoru Jupiter. Ráno je vidět Saturn a kometa 10P/Tempel 2. Aktivita Slunce je opět spíše nízká. Možná se objeví noční svítící oblaka. Český astronaut Aleš Svoboda obsadí roli pilota lodi Crew Dragon, která by měla letět k ISS v roce 2027. NASA oznámila složení posádky mise Artemis III, je tam i Evropan Luca Parmitano. Před 50 lety byla na oběžnou dráhu kolem Marsu navedena sonda Viking 1.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Hodina Jupiterovy rotace

Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2026 obdržel snímek a video Karla Sandlera s názvem „Hodina Jupiterovy rotace“ Soutěž Česká astrofotografie měsíce je, jak již název naznačuje, zaměřena zejména na fotografie. Ovšem vesmír není statický, na obloze se vše pohybuje, a to od těch

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

konjunkce J+V  11.6. 2026

odeznívající konjunkce jupiteru a venuše která probíhala 9 a 10 června zkusil sem nyní s polluxem a castorem

Další informace »