Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Pozorování pro veřejnost v Botanické zahradě Praha

Pozorování pro veřejnost v Botanické zahradě Praha

Pražská pobočka ČAS pořádá pozorování pro veřejnost, vstup do venkovní části zahrady pro členy ČAS za 1,- Kč.

Místo konání akce: Botanická zahrada, Praha Troja
Typ akce: Pozorování
Termín konání akce: 28.05.2022 od 9:00 do 17:00

V sobotu 28. května bude v pražské botanické zahradě v Troji v prostoru u „lam“ probíhat pozorování pro veřejnost. K dispozici budou dle počasí dalekohledy na pozorování Slunce či pozemních objektů.
Členové ČAS jsou vítáni, na průkazku společnosti budou mít vstup do venkovní části zahrady za 1,- Kč.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Pozorování 


26. vesmírný týden 2022

26. vesmírný týden 2022

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 27. 6. do 3. 7. 2022. Měsíc bude v novu a ještě předtím jej najdeme ráno poblíž Merkuru a Venuše. Ráno můžeme vidět všechny okem viditelné planety v pořadí, jak jdou od Slunce. Kometa C/2017 K2 (PanSTARRS) se pohybuje souhvězdím Hadonoše. BepiColombo podruhé minula Merkur. SLS byla plně natankována, na test se chystá Super Heavy. Ariane 5 opět úspěšná. První let čistě jihokorejské rakety. VZLÚSat-1 slaví pět let na orbitě. Před 65 lety se narodil český astronom Marek Wolf.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

M63

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2022 získal snímek „M 63“, jehož autorem je Zdeněk Vojč       M 63. Nu, opravdu trochu nudné pojmenování. Příliš to nevylepší ani NGC 5055, i přes tolik pětek. Ale nebyli by to romantičtí astronomové, aby tomuto objektu na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Rho Ophiuchi z pouste v Kalifornii

Nic neni nad tmavou oblohu ktera necha vyniknout kontrastu i barvam a to bez jakychkoliv filtru. Porizeno kamerou ZWO 294MC s objektivem Canon 70-200mm USM L na montazi Celestron AVX s celkovou expozici 4 hodiny.

Další informace »