Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Přednáška: Chemie planet

Přednáška: Chemie planet

Astrochemie aneb okolní planety pohledem chemika

Místo konání akce: Pod Hvězdárnou 768, Praha 8-Kobylisy, Česko
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 10.02.2020 od 18:30 do 20:00

Chemie planet Autor: Planetum
Chemie planet
Autor: Planetum
Hranicí naší atmosféry pozoruhodný svět chemie nekončí, ale naopak začíná. Vydejte se proto s námi stopem po okolním vesmíru a odhalte, proč na Venuši prší z nebe kyselina sírová, jaká je největší hora naší sluneční soustavy a kde se schovávají stovky neznámých světů čekajících jen na naše odhalení. Počasí při naší cestě po planetách může být značně proměnlivé, a proto ručníky s sebou!

Přednáší Mgr. Jan Havlík, Ph.D. z Vysoké školy chemicko-technologické a Ústavu organické chemie a biochemie AV.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška , Planety


4. vesmírný týden 2021

4. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 25. 1. do 31. 1. 2021. Měsíc bude v úplňku. Většina planet je úhlově blízko Slunci. Večer je dobře vidět hlavně Mars. Ve vesmíru je více než 1000 družic Starlink. Jen tento týden jich bylo vyneseno 60 + 10 při rekordním startu Transporter-1, při němž bylo vypuštěno 143 družic. Kromě Falconů 9 hlavně se Starlinky se startu dočkaly i rakety startující z Číny a Nového Zélandu. Před 55 lety odstartovala k Měsíci Luna 9, která jako první měkce dosedla na jeho povrchu. Před 50 lety startovalo k Měsíci Apollo 14.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

konjunkcia jupitera a saturnu

Titul Česká astrofotografie měsíce za prosinec 2020 získal snímek „Konjunkcia Jupitera a Saturnu“, jehož autorem je Martin Bažo   Konjunkce Jupitera a Saturnu. Tedy okamžik, kdy se k sobě planety na obloze přiblíží na nejmenší úhlovou vzdálenost. Vzhledem k tomu, že se planety pohybují

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Velké halo mobilem

Měsíc s velkým halem

Další informace »