Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Přednáška: Chemie planet

Přednáška: Chemie planet

Astrochemie aneb okolní planety pohledem chemika

Místo konání akce: Pod Hvězdárnou 768, Praha 8-Kobylisy, Česko
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 10.02.2020 od 18:30 do 20:00

Chemie planet Autor: Planetum
Chemie planet
Autor: Planetum
Hranicí naší atmosféry pozoruhodný svět chemie nekončí, ale naopak začíná. Vydejte se proto s námi stopem po okolním vesmíru a odhalte, proč na Venuši prší z nebe kyselina sírová, jaká je největší hora naší sluneční soustavy a kde se schovávají stovky neznámých světů čekajících jen na naše odhalení. Počasí při naší cestě po planetách může být značně proměnlivé, a proto ručníky s sebou!

Přednáší Mgr. Jan Havlík, Ph.D. z Vysoké školy chemicko-technologické a Ústavu organické chemie a biochemie AV.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška , Planety


8. vesmírný týden 2020

8. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 17. 2. do 23. 2. 2020. Měsíc bude v novu, v první polovině týdne bude viditelný na ranní obloze spolu s planetami Mars, Jupiter a Saturn. Večer máme na obloze velmi jasnou Venuši a končí viditelnost Merkuru. Večerní obloha nabízí také dvě komety. Podařily se všechny plánované starty v čele se sondou Solar Orbiter. Odloženy byly jen Starlinky. Před 90 lety si Clyde Tombaugh poprvé všimnul Pluta.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

B150 - Mořský koník

Titul Česká astrofotografie měsíce za leden 2020 obdržel snímek „Mořský koník“, jehož autorem je Evžen Brunner   „Mořský koník“…. kde bychom jej asi měli hledat? Samozřejmě náš první pohled nejspíš zamíří opravdu kamsi do mořských hlubin. A při troše štěstí jej tam uvidíme. Spatřit

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Halo

Další informace »