Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Přednáška v Unisféře — Povídání o čase a kalendářích

Přednáška v Unisféře — Povídání o čase a kalendářích

Ve středu 28. února 2024 proběhne v prostorách Unisféry přednáška Tomáše Gráfa na téma "Povídání o čase a kalendářích" (45 min.), na který bude navazovat tematický fulldome pořad "Příběhy cestovatele času" (23 min.). Program je vhodný pro širokou veřejnost, lístky jsou právě v prodeji.

Místo konání akce: Fyzikální ústav v Opavě
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 28.02.2024 od 17:00 do 18:15

Anotace: Čas je zatím nejpřesněji měřitelnou fyzikální veličinou a jedinou ze všech, jejíž hodnota neustále narůstá. Kromě přehledu metod měření času budou v přednášce představeny některé kalendářní systémy. Věděli jste, že únor ani v přestupném roce nemíval 29 dní?

Prodej vstupenek na oficiálních stránkách: https://is.slu.cz/obchod/fakulta/FU/unisfera/

Více informací o Unisféře:
https://unisfera.slu.cz/
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Fyzikální ústav v Opavě, Čas


16. vesmírný týden 2024

16. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 15. 4. do 21. 4. 2024. Měsíc bude v první čtvrti. Rozloučili jsme se s kometou 12P/Pons-Brooks. Z Ameriky dorazily zprávy i fotografie o úspěšném pozorování úplného zatmění Slunce i dvou komet během tohoto úkazu. Aktivita Slunce se konečně opět zvýšila. Proběhl také poslední start velké rakety Delta IV Heavy. SpaceX si připsala rekord v podobě dvacátého přistání prvního stupně Falconu 9. Před deseti roky ukončila dopadem na Měsíc svou misi sonda LADEE zkoumající prach v těsné blízkosti nad povrchem Měsíce.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ic2087

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2024 obdržel snímek „IC 2087“, jehož autorem je Zdeněk Vojč     Souhvězdí Býka je plné zajímavých astronomických objektů. Tedy fakticky ne toto souhvězdí, ale oblast vesmíru, kterou nám na naší obloze souhvězdí Býka vymezuje. Najdeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

!

Další informace »