Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Premiéra filmu PRVÁ: Ľudmila Pajdušáková

Premiéra filmu PRVÁ: Ľudmila Pajdušáková

Zveme vás na jedinečnou filmovou událost - premiéru dokumentárního filmu PRVÁ: Ľudmila Pajdušáková režisérky Lenky Moravčíkové-Chovanec...

Místo konání akce: náměstí Jana Palacha 2, Josefov, Praha-Praha 1, Česká republika
Typ akce: Akce ČAS
Termín konání akce: 16.02.2016 od 19:00 do 21:00

Odborná skupina pro historii astronomie České astronomické společnosti ve spolupráci
s Centrem genderových studií, Ústavem české literatury a komparatistiky, Katedrou  filmových studií a Ústavem translatologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy
a HITCHHIKER CINEMA si Vás dovoluje pozvat na seminář:

Ľudmila Pajdušáková - astronomka

Hlavním bodem programu je česká premiéra dokumentárního filmu PRVÁ: Ľudmila Pajdušáková režisérky Lenky Moravčíkové-Chovanec, která film osobně uvede. Film je součástí dokumentárního cyklu PRVÁ mapujícího osudy slovenských žen, které v různých tvůrčích oblastech dosáhly prvenství. Film vyrobila společnost HITCHHIKER CINEMA v koprodukci s Rádiem a televizí Slovenska a Slovenským filmovým ústavem, za podpory Audiovizuálního fondu a Ministerstva kultury SR.

Více o dokumentárním filmu: http://www.kinema.sk/novinka/14101/seria-dokumentarnych-filmov-prva-predstavi-dalsie-vyznamne-slovenky.htm

Seminář se koná za účasti předsedy České astronomické společnosti Ing. Jana Vondráka, DrSc., Dr.h.c., čestného předsedy České astronomické společnosti RNDr. Jiřího Grygara, CSc. a dalších významných hostů. Po filmu následuje beseda a odborná diskuze.

Událost začíná v úterý 16. 2. 2016 od 19:00 hodin ve filmovém sále Filozofické fakulty Univerzity Karlovy nám. Jana Palacha 2, Praha 1, sál č. 429, 4. patro.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Premiéra, Ludmila Pajdušáková, Film PRVÁ: Ľudmila Pajdušáková


29. vesmírný týden 2020

29. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 13. 7. do 19. 7. 2020. Měsíc ubývá směrem k novu. Velké planety Jupiter a Saturn jsou vidět prakticky celou noc, Mars a Venuše nejlépe až ráno. Na obloze je nádherná kometa NEOWISE. Pokračuje sezóna NLC. Falcon 9 se Starlinky zaznamenal další odklad. Startovat má také sonda k Marsu, kterou připravily Spojené arabské emiráty. Před 170 lety byla provedena první primitivní fotografie hvězdy Vega a před 45 lety se setkaly posádky v rámci mise Sojuz-Apollo.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Tatranští skřítci

Titul Česká astrofotografie měsíce za červen 2020 získal snímek „Tatranští skřítci“, jehož autory jsou Daniel Ščerba a Miloslav Druckmüller.     Bájné skřítky nalezneme snad po celém světě. Často kutají v horách rudu, tu a tam vylezou na zemský povrch a škodí nebo pomáhají.

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Kometa NEOWISE nad střechou sousedního domu. foceno skrz okno mého pokoje.

Další informace »