Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Procházka Prahou astronomickou – Astronomie za Rudolfa II.

Procházka Prahou astronomickou – Astronomie za Rudolfa II.

Myslíte si, že znáte Prahu? Je totiž možné, že vás hodně překvapíme! Zveme vás na procházku Astronomie za Rudolfa II., během které vás provedeme po Hradčanech (vč. areálu Pražského hradu) přes místa spjatá s astronomií. ????

Místo konání akce: Hradčany, Praha 1, Česko
Typ akce: Exkurze
Termín konání akce: 11.06.2023 od 10:00 do 12:00

Procházka Prahou astronomickou Autor: Planetum
Procházka Prahou astronomickou
Autor: Planetum
Během naší procházky se dozvíte, co mají společného raketoplán a katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha, jakou roli sehrál v dějinách astronomie Letohrádek královny Anny a proč je na Matyášově bráně gramatická hrubka.

Hlavně vás ale zavedeme všude tam, kde v Praze vznikl nový pohled na uspořádání světa.

Procházka trvá 2 hodiny, trasa je dlouhá 2 kilometry a kapacita je 10 lidí, aby všem bylo příjemně. Budeme rádi, když se připojíte. ✨

Vstupenky a více informací najdete zde:
https://shop.planetum.cz/385-astronomie-za-rudolfa-ii
a zde: www.planetum.cz/porad/astronomie-za-rudolfa-ii/

Moc se na vás těšíme!
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Praha astronomická, Planetum


39. vesmírný týden 2023

39. vesmírný týden 2023

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 25. 9. do 1. 10. 2023. Měsíc bude v úplňku. Večer je nejlépe pozorovatelný Saturn, který později doplňuje také jasný Jupiter. Ráno je kromě nepřehlédnutelné Venuše vidět také poměrně jasný Merkur. Aktivita Slunce je středně vysoká. Sonda OSIRIS-Rex doručila pouzdro se vzorky z planetky Bennu. Falcon 9 společnosti SpaceX zaznamenal 200. opakované použití a tři starty z jedné rampy v rozmezí 8 dnů. Československý kosmonaut Vladimír Remek se dožívá 75 let.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Zbytky supernovy v Plachtách

Titul Česká astrofotografie měsíce za srpen 2023 obdržel snímek „Zbytky supernovy v Plachtách“, jehož autorem je Jakub Korbel     Titul Česká astrofotografie měsíce za srpen 2023 obdržel snímek „Zbytky supernovy v Plachtách“, jehož autorem je Jakub Korbel. 9 000

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Observatorio del Teide

Ikonické observatoře pro pozorování hlubokého vesmíru pod centrem naší galaxie. Tenerife má opravdu nezapomenutelně překrásnou noční oblohu. Pohled jak na pouštní vesnici ze Star Wars George Lucase :)

Další informace »