Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Prof. Miloslav Druckmüller: Planetky zblízka

Prof. Miloslav Druckmüller: Planetky zblízka

Zajímavosti z historie objevování planetek a současný stav našich znalostí, to vše doprovázeno fantastickými fotografiemi z kosmických sond.

Místo konání akce: Ždánická hvězdárna a planetárium Oldřicha Kotíka
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 11.05.2023 od 19:00 do 21:00

Z kosmu pro naši planetu existují jen dvě opravdová reálná nebezpečí – sluneční CME a planetky. Planetky jsou sice v porovnání s planetami velice malá tělesa, ale přesto se jedná o tělesa nesmírně zajímavá. Návštěvníci se během přednášky dozvědí mnoho zajímavostí z historie objevování planetek i o současném stavu našich znalostí, to vše doprovázeno fantastickými fotografiemi z kosmických sond.
Profesní život prof. RNDr. Miloslava Druckmüllera, CSc. je spojený s Fakultou strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně, kde se věnuje aplikované matematice. Úzce spolupracuje s předními zahraničními odborníky a institucemi, například s Havajskou univerzitou, nebo NASA.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Planetky


30. vesmírný týden 2024

30. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 22. 7. do 28. 7. 2024. Měsíc po úplňku je vidět především v druhé polovině noci a dopoledne. Planety jsou nejlépe vidět ráno a Saturn už od půlnoci. Zlepšuje se už i viditelnost Marsu s Jupiterem. Aktivita Slunce je na střední úrovni. Po večerních přeletech ISS tu máme její přelety přes Slunce a Měsíc. Sledujeme dění kolem návratu Falconů do služby i kolem lodi Starliner. Uplynulo 105 let od narození významného českého astronoma Luboše Perka, který zemřel teprve nedávno ve věku 101 let.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Oblouk polární záře nad Mikulovem a Svatým kopečkem

Titul Česká astrofotografie měsíce za červen 2024 obdržel snímek „Oblouk polární záře nad Mikulovem a Svatým kopečkem“, jehož autorem je Vlastimil Vojáček.     Polární záře. Kdo by ji neznal. Byť třeba jen ze slavné divadelní hry Divadla Járy Cimrmana „Dobytí severního

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Slunce v Ca-k

Slunce v Ca-k.

Další informace »