Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  prof.RNDr.Michal Křížek,DrSc. : Antigravitace

prof. RNDr. Michal Křížek, DrSc.: Antigravitace

V přednášce bude uvedeno 10 nezávislých argumentů, že se sluneční soustava rozpíná rychlostí srovnatelnou s Hubbleovou konstantou.

Místo konání akce: HaP Praha, Hvězdárna Ďáblice, Pod hvězdárnou 768,Praha 8
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 20.11.2017 od 18:30 do 20:00

Budou uvedeny konkrétní důvody, proč se nepatrně rozpíná dráha Měsíce, Země, Marsu a dalších planet. Dále bude ukázáno odkud se bere energie na toto rozpínání. Bude rozvíjena hypotéza, že jejím zdrojem může být nepatrná antigravitační síla, jež je důsledkem konečné rychlosti šíření gravitační interakce.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška , Michal Křížek


42. vesmírný týden 2018

42. vesmírný týden 2018

Přehled událostí na obloze od 15. 10. do 21. 10. 2018. Měsíc bude v první čtvrti. Venuše se blíží úhlově Slunci, ale je viditelná ve dne, nedaleko možná i s Merkurem. Jupiter mizí v záři Slunce, Saturn je večer nízko na jihozápadě a Mars v okolí jižního obzoru. Uran a Neptun jsou vidět téměř celou noc. Na obloze je i několik zajímavých komet. Startuje ambiciózní evropsko-japonská mise BepiColombo k planetě Merkur. Nečekaná nehoda potkala kosmickou loď Sojuz MS-10. Start byl přerušen a posádka je v pořádku. Před 15 roky letěl na palubě Šenčou 5 první Číňan Yang Liwei.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Temná mračna v souhvězdí Kefea (VdB150, VdB152)

Titul Česká astrofotografie měsíce za září 2018 obdržel snímek „Temná mračna v souhvězdí Kefea“ Evžena Brunnera     Souhvězdí Kefea je souhvězdím na první pohled nenápadným. Mnoho z „neastronomů“ možná ani neví, že existuje. A astronom? Ten nás většinou odbude větou typu:

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Smetanova vyhlídka

panorama na známém meandru Vltavy

Další informace »