Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Putovní seminář: Astronomie nezná hranice - AKCE ODLOŽENA

Putovní seminář: Astronomie nezná hranice - AKCE ODLOŽENA


Typ akce: Nezařazeno
Termín konání akce: 06.06.2014 od 13:00 – 07.06.2014 do 18:00

Z organizačních důvodů je akce odložena na podzim 2014. Za vzniklé problémy se omlouváme.

Vážení pedagogové, kolegové, studenti,

jménem obou spolupořadatelů Vás srdečně zvu na netradiční putovní vzdělávací seminář, který pořádají Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. a Krajská hvezdáreň v Žiline ve dnech 6. až 7. června 2014 v rámci projektu přeshraniční spolupráce Brána do vesmíru. Putovní seminář je určen zejména pedagogům, pracovníkům vzdělávacích institucí, ale i studentům a zájemcům o vzdělávání v těchto oblastech.

Putovní seminář zavede účastníky na pracoviště obou partnerů a je zaměřen na další vzdělávání cílových skupin. Jedním z cílů je také představit nové netradiční vzdělávací možnosti obou partnerských pracovišť, Hvezdárne v Kysuckom Novom Meste a Hvězdárny Valašské Meziříčí, p. o. Hlavním cílem je poskytnout aktuální informace, náměty k diskusi z oblasti astronomie a fyziky, vzdělávání z úst českých a slovenských odborníků. Kromě toho bude i příležitost na astronomická pozorování a neformální diskuse.

Termíny přihlášek: do 4. června 2014

Další informace o programu a přihlášení najdete na: Brána do vesmíru




« zpět na kalendář akcí



21. vesmírný týden 2026

21. vesmírný týden 2026

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 18. 5. do 24. 5. 2026. Měsíc bude v první čtvrti a na večerní obloze vytvoří pěkné seskupení s planetami Venuší a Jupiterem. V pondělí se poměrně blízko k Zemi přiblíží asi 20 metrů velká planetka. Slunce je téměř beze skvrn, ale jedna aktivní oblast o sobě dává vědět. K ISS byla vypuštěna nákladní loď Dragon 2. Očekáváme 12. testovací let Super Heavy Starship. Ke startu se chystá raketa Vega-C s misí SMILE. 70 let slaví Pavel Suchan, dlouholetý člen ČAS a tajemník Astronomického ústavu AV ČR.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Hodina Jupiterovy rotace

Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2026 obdržel snímek a video Karla Sandlera s názvem „Hodina Jupiterovy rotace“ Soutěž Česká astrofotografie měsíce je, jak již název naznačuje, zaměřena zejména na fotografie. Ovšem vesmír není statický, na obloze se vše pohybuje, a to od těch

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Konjunkce Venuše a Měsíce

Konjunkce Venuše a Měsíce. Foceno v Libníkovicích, pomocí Nikonu D5500 a objektivu Nikon 50mm F1.4

Další informace »