Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Řešení a neřešení obecné relativity - o čem se příliš nemluví

Řešení a neřešení obecné relativity - o čem se příliš nemluví

Takzvaný „Standardní kosmologický model“ obsahuje jednu třídu řešení rovnic Obecné teorie relativity (OTR). Kromě toho je v něm implementováno mnoho dalších předpokladů a hypotéz, které s OTR mají velmi málo společného, případně s OTR nijak nesouvisí. Často se tyto nezávislé předpoklady a hypotézy v populárních i naučných publikacích jako řešení OTR uvádí.

Místo konání akce: Matematický ústav AV ČR, Žitná 25, Nové Město, Česko
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 12.08.2019 od 17:00 do 19:00

V prezentaci bude v chronologickém kontextu ukázáno, co je a co není ve Standardním kosmologickém modelu řešením OTR a co z toho plyne pro realistický obraz vesmíru a světa.

Přednáší Ing. Pavel Ouběch, Kosmologická sekce ČAS
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Obecná relativita


34. vesmírný týden 2019

34. vesmírný týden 2019

Přehled událostí na obloze od 19. 8. do 25. 8. 2019. Měsíc bude v poslední čtvrti. Večer můžeme pozorovat nízko nad jihem Jupiter a Saturn. Konjunkce Marsu a Venuše proběhne na snímcích SOHO. Aktivita Slunce je velmi nízká. Očekáváme bezpilotní test Sojuzu. Sonda Chandrayyan-2 je na cestě k Měsíci. Problémy s padáky ExoMars 2020 pokračují. Známe čtyři kandidáty na odběr vzorků z Bennu. Parker Solar Probe se potřetí zanoří ke Slunci. Před 30 lety prolétl Voyager 2 kolem Neptunu a zmapoval tak poslední do té doby neprozkoumanou velkou planetu a její měsíce.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Měsíc ve stínu Země 16. 7. 2019

Titul Česká astrofotografie měsíce za červenec 2019 obdržel snímek „Měsíc ve stínu Země 16. 7. 2019“, jehož autorem je Dalibor Hanžl   Opět máme za sebou zajímavý a zejména estetický astronomický úkaz – částečné zatmění Měsíce. A také další kolo soutěže Česká astrofotografie měsíce,

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Mléčná dráha v souhvězdí Orla

Další informace »