Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  S Očenáškem na Měsíc

S Očenáškem na Měsíc

Přijměte prosím pozvání Hvězdárny v Rokycanech a Plzni a Západočeské pobočky České astronomické společnosti na rokycanskou hvězdárnu, kde si v sobotu 20. července v odpoledních hodinách připomeneme bohatým programem 50 let od prvního přistání lidí na Měsíci a zároveň i 70 let od smrti slavného českého konstruktéra a vynálezce Ludvíka Očenáška, který se narodil v obci Kříše u Břas a významně přispěl k rozvoji raketové techniky.

Místo konání akce: Rokycany, Česko
Typ akce: Akce pro rodiny s dětmi
Termín konání akce: 20.07.2019 od 15:32 do 22:17

A na co se můžete těšit? Ve výstavním sále bude nainstalována výstava věnovaná měsíčnímu programu Apollo, doplněná o model rakety Saturn 5 se startovací rampou. V průběhu dne zazní tři přednášky věnované těmto historickým událostem. V průběhu dne budeme pozorovat Slunce a pokud nám jasná obloha vydrží do večerních hodin, pak se můžete těšit na planety Jupiter a Saturn a další objekty vzdáleného vesmíru. V našem programu nezapomínáme ani na ty nejmenší, kteří budou mít možnost postavit si v naší improvizované raketové dílně Ludvíka Očenáška skutečnou raketu na vodní pohon.
Více informací na www.zpcas.cz
 
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Apollo, Ludvík Očenášek


34. vesmírný týden 2019

34. vesmírný týden 2019

Přehled událostí na obloze od 19. 8. do 25. 8. 2019. Měsíc bude v poslední čtvrti. Večer můžeme pozorovat nízko nad jihem Jupiter a Saturn. Konjunkce Marsu a Venuše proběhne na snímcích SOHO. Aktivita Slunce je velmi nízká. Očekáváme bezpilotní test Sojuzu. Sonda Chandrayyan-2 je na cestě k Měsíci. Problémy s padáky ExoMars 2020 pokračují. Známe čtyři kandidáty na odběr vzorků z Bennu. Parker Solar Probe se potřetí zanoří ke Slunci. Před 30 lety prolétl Voyager 2 kolem Neptunu a zmapoval tak poslední do té doby neprozkoumanou velkou planetu a její měsíce.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Měsíc ve stínu Země 16. 7. 2019

Titul Česká astrofotografie měsíce za červenec 2019 obdržel snímek „Měsíc ve stínu Země 16. 7. 2019“, jehož autorem je Dalibor Hanžl   Opět máme za sebou zajímavý a zejména estetický astronomický úkaz – částečné zatmění Měsíce. A také další kolo soutěže Česká astrofotografie měsíce,

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Mléčná dráha v souhvězdí Orla

Další informace »