Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  S Očenáškem na Měsíc

S Očenáškem na Měsíc

Přijměte prosím pozvání Hvězdárny v Rokycanech a Plzni a Západočeské pobočky České astronomické společnosti na rokycanskou hvězdárnu, kde si v sobotu 20. července v odpoledních hodinách připomeneme bohatým programem 50 let od prvního přistání lidí na Měsíci a zároveň i 70 let od smrti slavného českého konstruktéra a vynálezce Ludvíka Očenáška, který se narodil v obci Kříše u Břas a významně přispěl k rozvoji raketové techniky.

Místo konání akce: Rokycany, Česko
Typ akce: Akce pro rodiny s dětmi
Termín konání akce: 20.07.2019 od 15:32 do 22:17

A na co se můžete těšit? Ve výstavním sále bude nainstalována výstava věnovaná měsíčnímu programu Apollo, doplněná o model rakety Saturn 5 se startovací rampou. V průběhu dne zazní tři přednášky věnované těmto historickým událostem. V průběhu dne budeme pozorovat Slunce a pokud nám jasná obloha vydrží do večerních hodin, pak se můžete těšit na planety Jupiter a Saturn a další objekty vzdáleného vesmíru. V našem programu nezapomínáme ani na ty nejmenší, kteří budou mít možnost postavit si v naší improvizované raketové dílně Ludvíka Očenáška skutečnou raketu na vodní pohon.
Více informací na www.zpcas.cz
 
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Apollo, Ludvík Očenášek


4. vesmírný týden 2020

4. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 20. 1. do 26. 1. 2020. Měsíc bude v novu. Večer září jasná planeta Venuše, vidět lze i Neptun a Uran. Ráno je vidět Mars. Kometa C/2017 T2 je vysoko na večerní obloze. Na Floridě proběhl test úniku lodi Crew Dragon z letící rakety. Čínská kosmonautika navazuje na úspěšný rok 2019. Úspěšný byl také start evropské Ariane 5. Na ISS proběhnou dva výstupy do volného kosmu s různými úkoly. Připraven je i start dalších družic Starlink. Před 90 roky se narodil druhý muž na Měsíci, Buzz Aldrin.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Glaxie pod Galaxií

Titul Česká astrofotografie měsíce za prosinec 2019 obdržel snímek „Galaxie pod Galaxií“, jehož autorem je Roman Ponča   „Galaxie pod Galaxií“, není to tak trochu podivný název vítězného snímku prosincového kola soutěže Česká astrofotografie měsíce? Možná, snad, … ale je

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Mesiac a Jupiter

Tenučký kosáčik Mesiaca a Jupiter

Další informace »