Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Seminář Astronomického ústavu UK: izotropie vesmíru

Seminář Astronomického ústavu UK: izotropie vesmíru

Dovolujeme si Vás pozvat na další ze seminářů Astronomického ústavu Univerzity Karlovy, na němž se svou přednáškou na téma Probing the isotropy of the Universe vystoupí Behnam Javanmardi z Univerzity v Bonnu ve Spolkové republice Německo. Přednáška bude proslovena v anglickém jazyce. Pro tento seminář původně plánovaná přednáška Toma Megeatha z Univerzity v Toledu ve Spojených státech amerických byla zrušena.

Místo konání akce: V Holešovičkách 2, 180 00 Praha, Česká republika
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 14.12.2016 od 10:10 do 11:20

Pravidelné semináře Astronomického ústavu Univerzity Karlovy se konají v průběhu výukových částí akademického roku (od října do května, s výjimkou několika týdnů na přelomu ledna a února), vždy ve středu od 10 hodin a 10 minut v posluchárně T1 v hlavní budově trojského areálu Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Kromě pravidelných seminářů pořádáme při různých příležitostech i semináře mimořádné, jejichž data, časy a místa konání nelze dopředu stanovit. Všechny naše semináře jsou veřejně přístupné, všichni zájemci o astronomii a astrofyziku jsou srdečně zváni.

21.12.2016:
Geneticky spřízněné planetky
v češtině přednese: Petr Fatka (Astronomický ústav UK, Praha)

4.1.2017:
Kolaps jádra v N-částicových modelech hvězdokup
v češtině přednese: Václav Pavlík (Astronomický ústav UK, Praha)

11.1.2017:
Sopky a Mars aneb Jak sopečná činnost měnila tvář rudé planety
v češtině přednese: Petr Brož (Geofyzikální ústav Akademie věd České republiky, Praha)




« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška , Seminář Astronomického ústavu UK, Astronomický ústav UK


21. vesmírný týden 2025

21. vesmírný týden 2025

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 19. 5. do 25. 5. 2025. Měsíc bude v poslední čtvrti a potká se s ranními planetami. Večer je nízko nad obzorem Jupiter a výše najdeme Mars. Ráno září u obzoru jasná Venuše a je zde i slabý Saturn. Aktivita Slunce je zvýšená a minulý týden jsme shlédli několik velmi silných erupcí během jediného dne. Připravuje se devátý testovací let Super Heavy Starship. Europa Clipper si osahal Mars. Před 115 lety Země prošla ohonem Halleyovy komety a spustil se tak jeden z prvních velkých hoaxů o zamoření atmosféry kyanidem.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Simeis 147

Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2025 obdržel snímek „Simeis 147- Spaghetti nebula“, jehož autorem je astrofotograf Pavel Pech     „Spaghetti nebula“ – co se skrývá za tímto pojmem? Možná se nám vybaví „Spaghetti western“, jenž se stal filmovým pojmem, byť trochu

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Světelná stopa ISS

Světelná stopa ISS

Další informace »