Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Seminář Astronomického ústavu UK: pozorování vesmírných medůz

Seminář Astronomického ústavu UK: pozorování vesmírných medůz

Dovolujeme si vás pozvat na první středeční seminář Astronomického ústavu Univerzity Karlovy v právě začínajícím letním semestru, na němž se svou přednáškou na téma Observations of jellyfish galaxies vystoupí Pavel Jáchym z Astronomického ústavu Akademie věd České republiky v Praze a českého uzlu projektu ALMA, EU-ARC.CZ. Přednáška bude proslovena v anglickém jazyce.

Místo konání akce: V Holešovičkách 2, 180 00 Praha, Česká republika
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 21.02.2018 od 10:10 do 11:20

Pravidelné semináře Astronomického ústavu Univerzity Karlovy se konají v průběhu výukových částí akademického roku (od října do května, s výjimkou několika týdnů na přelomu ledna a února), vždy ve středu od 10 hodin 10 minut v posluchárně T1 v hlavní budově trojského areálu Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Kromě pravidelných seminářů pořádáme při různých příležitostech i semináře mimořádné, jejichž data, časy a místa konání nelze dopředu stanovit. Všechny naše semináře jsou veřejně přístupné, všichni zájemci o astronomii a astrofyziku jsou srdečně zváni.

28.2.2018:
Solar flares and eruptions: from 2D to 3D
presented in English by: Jaroslav Dudík (Astronomical Institute of the Czech Academy of Sciences, Ondřejov)

7.3.2018:
Water generation and transport through the high-pressure ice layers of Ganymede and Titan
presented in English by: Klára Kalousová (Department of Geophysics, Faculty of Mathematics and Physics, Charles University, Prague)

14.3.2018:
A case for stellar envelope opacity revisions
presented in English by: Tony Lynas-Gray (Department of Physics and Astronomy, University College London, UK)

21.3.2018:
'Oumuamua - první interstelární asteroid
v češtině přednese: Petr Scheirich (Astronomický ústav Akademie věd České republiky, Ondřejov)




« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška , Astronomický ústav UK, Seminář Astronomického ústavu UK


16. vesmírný týden 2024

16. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 15. 4. do 21. 4. 2024. Měsíc bude v první čtvrti. Rozloučili jsme se s kometou 12P/Pons-Brooks. Z Ameriky dorazily zprávy i fotografie o úspěšném pozorování úplného zatmění Slunce i dvou komet během tohoto úkazu. Aktivita Slunce se konečně opět zvýšila. Proběhl také poslední start velké rakety Delta IV Heavy. SpaceX si připsala rekord v podobě dvacátého přistání prvního stupně Falconu 9. Před deseti roky ukončila dopadem na Měsíc svou misi sonda LADEE zkoumající prach v těsné blízkosti nad povrchem Měsíce.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ic2087

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2024 obdržel snímek „IC 2087“, jehož autorem je Zdeněk Vojč     Souhvězdí Býka je plné zajímavých astronomických objektů. Tedy fakticky ne toto souhvězdí, ale oblast vesmíru, kterou nám na naší obloze souhvězdí Býka vymezuje. Najdeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

!

Další informace »