Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Seminář Astronomického ústavu UK: ve Vídni nemají jen sachr

Seminář Astronomického ústavu UK: ve Vídni nemají jen sachr

Dovolujeme si vás pozvat na úvodní seminář Astronomického ústavu Univerzity Karlovy v zimním semestru, na němž se svou přednáškou na téma XXX. valné shromáždění IAU ve Vídni vystoupí Michal Křížek z Matematického ústavu Akademie věd České republiky v Praze a Attila Mészáros s Danielou Korčákovou z Astronomického ústavu Univerzity Karlovy. Přednáška bude proslovena v českém jazyce.

Místo konání akce: V Holešovičkách 2, 180 00 Praha, Česká republika
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 03.10.2018 od 10:10 do 11:20

Pravidelné semináře Astronomického ústavu Univerzity Karlovy se konají v průběhu výukových částí akademického roku (od října do května, s výjimkou několika týdnů na přelomu ledna a února), vždy ve středu od 10 hodin 10 minut v posluchárně T1 v hlavní budově trojského areálu Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Kromě pravidelných seminářů pořádáme při různých příležitostech i semináře mimořádné, jejichž data, časy a místa konání nelze dopředu stanovit. Všechny naše semináře jsou veřejně přístupné, všichni zájemci o astronomii a astrofyziku jsou srdečně zváni.

10.10.2018:
Chaotic rotational dynamics of Hyperion
presented in English by: Mariusz Tarnopolski (Jagiellonian University in Kraków, Poland)

17.10.2018:
Co jsme věděli (a nevěděli) před 100 lety
v češtině přednese: Miroslav Brož (Astronomický ústav UK, Praha)

24.10.2018:
Gravitational redshifts and gravitational dynamics in galaxies and clusters
presented in English by: Hongsheng Zhao (University of St Andrews, UK)

31.10.2018:
Observational and rotational properties of asteroids: DEEP-South and KEEP-North project
presented in English by: Myung-Jin Kim (Korea Astronomy and Space Science Institute, Daejeon, Republic of Korea)




« zpět na kalendář akcí

Štítky: Seminář Astronomického ústavu UK, Astronomický ústav UK, Přednáška 


21. vesmírný týden 2025

21. vesmírný týden 2025

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 19. 5. do 25. 5. 2025. Měsíc bude v poslední čtvrti a potká se s ranními planetami. Večer je nízko nad obzorem Jupiter a výše najdeme Mars. Ráno září u obzoru jasná Venuše a je zde i slabý Saturn. Aktivita Slunce je zvýšená a minulý týden jsme shlédli několik velmi silných erupcí během jediného dne. Připravuje se devátý testovací let Super Heavy Starship. Europa Clipper si osahal Mars. Před 115 lety Země prošla ohonem Halleyovy komety a spustil se tak jeden z prvních velkých hoaxů o zamoření atmosféry kyanidem.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Simeis 147

Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2025 obdržel snímek „Simeis 147- Spaghetti nebula“, jehož autorem je astrofotograf Pavel Pech     „Spaghetti nebula“ – co se skrývá za tímto pojmem? Možná se nám vybaví „Spaghetti western“, jenž se stal filmovým pojmem, byť trochu

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Světelná stopa ISS

Světelná stopa ISS

Další informace »