Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Setkání u brány vesmíru aneb vstup do světa fermionů, bosonů a gravitace.

Setkání u brány vesmíru aneb vstup do světa fermionů, bosonů a gravitace.

Přednáška správce Hvězdárny Sedlčany Františka Lomoze na téma: Setkání u brány vesmíru aneb vstup do světa fermionů, bosonů a gravitace.    

Místo konání akce: Matematický ústav AV ČR, Žitná 25, Nové Město, Česko
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 08.07.2019 od 17:00 do 19:00

 

Sean Carroll ve své knize Částice na konci vesmíru uvádí, že nás honba za Higgsovým bosonem dovedla až na práh nového světa. Dále zmiňuje, že podle Franka Wilczeka a Briana Pette se lze dalším projektem vydat až za pomyslný Higgsův portál, do světů skrytých za standardním modelem a tedy jinak za hranice současného chápání reality.

Určit poměr hmotnosti protonu k hmotnosti elektronu a podobným způsobem stanovit hmotnost černé díry a také hmotnost samotného Higgsova bosonu a dalších částic se pokouší nekonvenční pohled na bránu vesmíru resp. vstup za tuto bránu.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška 


49. vesmírný týden 2019

49. vesmírný týden 2019

Přehled událostí na obloze od 2. 12. do 8. 12. 2019. Měsíc bude v první čtvrti. Podvečerní obloha patří Venuši a Saturnu, Jupiter rychle mizí. Ráno je vidět Merkur a Mars. Na ISS má proběhnout další výstup k AMS-02 a měly by k ní startovat dvě zásobovací lodi. Před 380 lety byl pozorován první přechod Venuše přes sluneční kotouč.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

NGC6888 a PN G75.5+1.7

Titul Česká astrofotografie měsíce za říjen 2019 obdržel snímek „NGC6888 a PN G75.5+1.7“, jehož autorem je Vladimír Nádvorník   Hvězdné objekty mívají často poněkud tajemná označení, která i mnoha astronomům dokonce ani nenaznačí … Tak třeba „NGC6888 a PN G75.5+1.7“ z titulku tohoto

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Planety nad západním obzorem

Další informace »