Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Show s tekutým dusíkem

Show s tekutým dusíkem

Dusík je nejhojnější plyn v zemské atmosféře. Za normálních podmínek se vyskytuje v plynném skupenství. Když ho ale zchladíme na teplotu kolem -200 °C, stane se kapalným. Co všechno zajímavého se s tekutým dusíkem dá dělat? Jaké vlastnosti budou mít každodenní pedměty, pokud je vystavíme takto mrazivé teplotě? Přijďte se o tom dozvědět na unikátní show do Planetária Praha.

Místo konání akce: Planetárium hl. m. Prahy, Královská obora 233, Praha 7, ČR
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 02.06.2018 od 14:00 do 15:00« zpět na kalendář akcí

Štítky: Hvězdárna a planetárium Praha, Dusík


38. vesmírný týden 2018

38. vesmírný týden 2018

Přehled událostí na obloze od 17. 9. do 23. 9. 2018. Měsíc je mezi čtvrtí a úplňkem. Venuše je nejlépe viditelná ve dne, Jupiter jen večer velmi nízko na jihozápadě. Mars a Saturn jsou nízko v okolí jižního obzoru. Viděli jsme další start a přistání Falconu 9. Odstartovala poslední Delta II. Počasí odložilo start japonské nákladní lodi. Před 15 roky jsme se rozloučili se sondou Galileo u Jupiteru a před 10 lety s panem profesorem Emilem Škrabalem. Začíná astronomický podzim.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Radiant

Titul Česká astrofotografie měsíce za srpen 2018 obdržel snímek „Radiant“, jehož autorem je Lukáš Veselý   Kdo by je neznal … srpnové padající hvězdy jsou velmi populární i mezi neastronomy. Ostatně, s téměř železnou pravidelností se opakují rok co rok za příjemných prázdninových

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Mesic

krater Clavius

Další informace »