Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Trendy ve využití nanomateriálů pro detekci molekul souvisejících s onemocněními

Trendy ve využití nanomateriálů pro detekci molekul souvisejících s onemocněními


Místo konání akce: Zlín, 14|15 BAŤŮV INSTITUT
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 05.11.2018 od 18:00 do 19:30

Zlín, 14|15 BAŤŮV INSTITUT, budova 15 továrního areálu, přednáškový sál A

nanomateriál
nanomateriál
Vzhledem k významnému pokroku ve studiu různých typů materiálů se dnes nanomateriály popř. mikromaterály stávají doslova každodenní součástí našeho života. Není proto překvapením, že i v případě diagnostiky různých onemocnění se tento typ materiálů objevuje stále častěji s tím, že jejich použití přináší unikátní možnosti.

V příspěvku se podíváme na pokročilé materiály jako prostředky pro detekci různých typů molekul, které slouží či budou sloužit v diagnostice v příštích dekádách. Zmíníme si trendy v této oblasti a podíváme se společně i do „kuchyně“ Ústavu chemie a biochemie Mendelovy univerzity v Brně, kde různé typy materiálů nejen připravujeme a testujeme, ale také využíváme pro vývoj a aplikaci různých diagnostických postupů.

Jaká je perspektiva těchto materiálů? Co můžeme očekávat v nejbližších letech a co v příštích dekádách? Jak se zkoumají nanomateriály v českých luzích a hájích?

Přednáší prof. RNDr. Vojtěch Adam, Ph.D.

 

přednášku pořádá Hvězdárna Valašské Meziříčí

Další informace: www.astrovm.cz/cz/program/kalendar-akci/trendy-ve-vyuziti-nanomaterialu-pro-detekci-molekul-souvisejicich-s-onemocnenimi.html

 


Tato akce je součástí programu Týdne vědy a techniky Akademie věd ČR.

Více informací o akci a programu TVT naleznete na webových stránkách www.tydenvedy.cz/.

Týden vědy a techniky AV ČR Autor: AV ČR
Týden vědy a techniky AV ČR
Autor: AV ČR

 




« zpět na kalendář akcí

Štítky: Baťův institut, Hvězdárna Valašské Meziříčí, Týden vědy a techniky, Nanomateriál, Nanotechnologie


17. vesmírný týden 2024

17. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 22. 4. do 28. 4. 2024. Měsíc bude v úplňku, meteorů z roje Lyrid proto mnoho neuvidíme. Slunce je pokryto hezkými malými skvrnami, které byly v nejaktivnější oblasti viditelné i okem přes patřičný filtr. Kometa 12P/Pons-Brooks už pozorovatelná není a jakmile to svit Měsíce umožní, nabídne obloha jen několik slabších komet. SpaceX letos uskutečnila už 40. start Falconu 9 a při příštím startu očekáváme už 300. přistání prvního stupně této rakety. Komunikace s helikoptérou Ingenuity již nebude možná, Perseverance jede pryč za dalšími výzkumem povrchu Marsu. Před 250 lety se narodil anglický astronom Francis Baily.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ic2087

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2024 obdržel snímek „IC 2087“, jehož autorem je Zdeněk Vojč     Souhvězdí Býka je plné zajímavých astronomických objektů. Tedy fakticky ne toto souhvězdí, ale oblast vesmíru, kterou nám na naší obloze souhvězdí Býka vymezuje. Najdeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Růžový úplněk 24. 4. 2024 Praha, Pražského povstání

Růžový úplněk 24. 4. 2024 Praha, Pražského povstání foceno od stanice Metra

Další informace »